تورم سبد معیشت کارگران ۳۱ درصد تعیین شد
کد خبر: 992566
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AD8
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
سرويس افتصادی جوان آنلاين: عضو کمیته مزد در شورایعالی کار گفت: مجموع هزینه سبد معیشت یک خانوار ۳/۳ نفری برای سال آینده ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شد.
محمدرضا تاجیک، عضو کمیته مزد شورای عالی کار در گفتگو با تسنیم، درباره جلسه روز دوشنبه کمیته دستمزد گفت: در جلسه‌ای که با حضور شرکای اجتماعی صورت گرفت در ابتدا سبد اقلام خوراکی با آخرین اطلاعات به‌دست آمده از مرکز آمار به‌دست آمد و پس از تبادل‌نظر کارشناسی شرکای اجتماعی اقلام غیر‌خوراکی نیز مصوب گردید. وی با بیان اینکه این رقم اقلام خوراکی و غیرخوراکی توافق پس از هشت جلسه کارشناسی اعضای کمیته مزد به‌دست آمده است تورم این سبد را نسبت به سبد سال قبل ۳۱ درصد اعلام کرد.
تاجیک از تعیین سبد معیشت کارگران در سال ۹۹ خبر داد و گفت: این رقم برای اقلام خوراکی و غیر‌خوراکی ۴۹ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال تعیین گردید. یعنی هزینه زندگی (مسکن، درمان، آموزش و خوراکی و آشامیدنی و...) برای خانواده کارگران در طی ماه ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان است. عضو کمیته مزد شورایعالی کار افزود: جلسات کمیته مزد به صورت سه‌جانبه ذیل شورایعالی کار با محوریت دستمزد مطابق تبصره ۲ ماده ۴۱ قانون کار برای تعیین سبد معیشت کارگران شکل گرفته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار