محدودیت‌های FATF ضعیف‌تر از تحریم‌های امریکا است
کد خبر: 992245
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A7x
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت عنوان کرد
رئیس‌جمهور با قدردانی از حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که این مجلس از روز تشکیل در سال آینده، مجلس همه است و همگان نیز باید با آن همکاری کنند و البته مجلس هم موظف به همکاری با همه نهاد‌های نظام است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر روحانی عصر دیروز در جلسه هیئت دولت اظهارداشت: همان‌طور که رئیس‌جمهور نه تنها نماینده ۲۴ میلیون رأی‌دهنده به خویش بلکه نماینده ۴۱ میلیون رأی‌دهنده و همه ملت ایران است. از روز افتتاحیه مجلس یازدهم، مجلس هم نماینده نه فقط ۴۲ درصد رأی‌دهنده، بلکه وکیل همه ملت ایران است. روحانی گفت: مردم اکنون انتظار دارند که نمایندگان محترم به عنوان نماینده منافع ملی، مصالح ملی و حقوق همه ملت ایران عمل کنند. طبق قانون اساسی هر نماینده مجلس نه در برابر مردم حوزه انتخابیه خود که در برابر کل ملت ایران مسئول است. رئیس‌جمهور تصریح کرد: دولت تدبیر و امید از آغاز، با دفاع از حق مشارکت، در پی گسترش رقابت در انتخابات بود و با وجود سخت‌گیری‌ها، در رایزنی‌ها چه در نهان و چه در آشکار برای رشد مشارکت سیاسی کوشید.

به‌کارگیری همه توان دولت برای سلامت مردم
روحانی همچنین به موضوع بیماری کرونا اشاره کرد و ضمن اعلام همدلی و همبستگی با همه مردم عزیز ایران و به خصوص شهروندان شهر‌هایی که چند تن از هموطنان ما در آنجا جان خود را در اثر این بیماری از دست دادند، به اقدامات گسترده دولت برای مبارزه و ریشه‌کنی این بیماری پرداخت و خطاب به ملت ایران اظهار داشت: ما اطمینان می‌دهیم که همه توان خود را به کار‌گیریم تا سلامت مردم تأمین شود و از این رو، دولت بلافاصله ستاد پیشگیری و مقابله را تشکیل داده و همه امکانات خود را بسیج کرده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه همه دستگاه‌های دولتی، نیرو‌های مسلح و نهاد‌های عمومی هر اقدامی را که لازم است برای سلامت عمومی انجام خواهند داد، گفت: هدف ما کنترل بیماری در کوتاه‌ترین زمان با کمترین تلفات ممکن است و مسئولیت و فرماندهی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و اقدامات خودسرانه افراد یا دستگاه‌ها در این مسئله به هیچ وجه تحمل نخواهد شد.

محدودیت تحریم‌های امریکا خیلی شدیدتر از محدودیت‌های FATF
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع کارگروه اقدام مالی (FATF) اشاره کرد و اظهار داشت: در مورد FATF نظر دولت و مجلس مشخص بود و همه اقدامات اجرایی را انجام داد و لوایح چهارگانه از جمله دو لایحه پالرمو و CFT را نیز به تصویب رساند. قصد دولت، اعلام تصمیم جدی نظام در مبارزه با پولشویی و جرائم سازمان‌یافته و تأمین مالی تروریسم بود. رئیس‌جمهور تأکید کرد: تلاش ما این بود اجازه ندهیم به‌رغم اینکه پیشتاز مبارزه با پولشویی و مقابله با تروریسم هستیم توسط امریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان ناقض این اقدامات معرفی بشویم.
روحانی گفت: در هر حال FATF، عدم تصمیم جمعی خارج از اختیار دولت و مجلس را بهانه قرار داده و مصوبه‌ای خلاف مصالح ملت ایران صادر کرد که همانگونه که انتظار می‌رفت موجب خرسندی امریکا شد و توجیه‌گر تشدید تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی خواهد بود. اینک وقت آن است که آن‌ها که بهانه به دست امریکا داده‌اند، پاسخگوی موضع‌گیری غیرکارشناسانه خود باشند. 

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بانک مرکزی و دستگاه‌های اقتصادی و تجاری ما برنامه‌ریزی لازم برای تجارت در شرایط تحریمی انجام داده‌اند و تلاش می‌کنند آثار منفی آن بر اقتصاد و مبادلات بین‌المللی ما را به حداقل برسانند، گفت: البته محدودیت تحریم‌های امریکا خیلی شدیدتر و بیشتر از محدودیت‌های FATF می‌باشد، ولی تلاش دولت برای آن بود که مصوبه FATF، مجوزی به دولت امریکا برای فشار بیشتر به طرف‌های تجاری ما ندهد. دکتر روحانی تأکید کرد: این حق ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی نبود و نیست که در حالی که پیشتاز مبارزه با تروریسم و پولشویی است، در لیست اقدام تقابلی یک نهاد بین‌المللی قرار گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار