افزایش فروش سینما‌ها با کاهش ۳ درصدی تماشاگران
کد خبر: 992003
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A43
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵
فروش سینما از ابتدای سال تا پایان بهمن‌ماه اعلام شد
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: بررسی آمار فروش فیلم‌ها در ۱۱ ماه سال ۹۸ نشان می‌دهد که میزان فروش سینما نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ افزایش داشته است.
به گزارش «جوان»، میزان فروش سینمای ایران در ۱۱ ماه سال ۱۳۹۸ به فروشی معادل ۲۹۳ میلیارد و ۸۱۳ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان رسیده است و طی این مدت ۲۵ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۲۴۲ نفر به تماشای فیلم‌های درحال اکران نشستند.
میزان فروش فیلم‌های سینمایی در ۱۱ ماه سال ۹۷ نیز معادل ۲۳۲ میلیارد و ۱۵۳ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان و تعداد تماشاگران ۲۶ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۳۲۶ نفر بوده است. با توجه به افزایش میزان فروش فیلم‌ها در سال ۹۸ و بر اساس بررسی‌های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی، میزان افزایش فروش فیلم‌ها در ۱۱ ماه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷، ۴ درصد رشد داشته است. ولی تعداد تماشاگران در ۱۱ ماه امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته ۳ درصد کاهش داشته است.
لازم به ذکر است که میزان فروش و تعداد بیننده ایام جشنواره فیلم فجر در میزان فروش و تعداد بیننده بهمن‌ماه محاسبه نشده است. همچنین با اشاره به فروش بهمن‌ماه می‌توان گفت که میزان فروش سینمای ایران در بهمن ماه سال ۹۸ معادل ۱۷ میلیارد و ۷۸۶ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان بوده و یک میلیون و ۵۸۰ هزار نفر به تماشای فیلم‌های اکران شده نشستند. در مقایسه بهمن‌ماه با مدت زمان مشابه سال ۹۷ می‌توان اعلام کرد که فروش در سال گذشته ۱۳ میلیارد و ۸۸۷ میلیون و ۱۴۳ هزار تومان بوده و یک میلیون و ۶۹۴ هزار و ۸۵۶ نفر به تماشای فیلم‌ها نشستند که بر این اساس در بهمن‌ماه ۹۸، فروش ۲۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد و بیننده ۷ درصد کاهش داشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار