واکنش سوریه به رجزخوانی اردوغان
کد خبر: 990508
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049fw
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
وزارت خارجه سوریه به حرفهای امروز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان داد و آنرا پوچ و توخالی توصیف کرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: وزارت خارجه سوریه به حرف‌های امروز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان داد و آنرا پوچ و توخالی توصیف کرد.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: حرف‌های اردوغان توخالی و پوچ است و از سوی فردی مطرح می‌شود که با واقعیت بیگانه است.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: سوریه مجددا بر اصرار بر ادامه وظایف ملی و قانون اساسی در مبارزه با گروه‌های تروریستی در کل سوریه و دور کردن شر آن‌ها از سر مردم سوریه اصرار دارد. سوریه در راستای گشودن گذرگاه‌های امن تاکید دارد و گروه‌های تروریستی مورد حمایت اردوغان مانع خروج غیرنظامیان از آن می‌شوند و از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

این منبع در وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: سوریه حضور نیرو‌های ترکیه در اراضی خود را غیرقانونی و ناقض قانون بین المللی می‌داند و رژیم ترکیه را مسئول کامل تبعات آن می‌داند.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: پس از فروپاشی گروه‌های تروریستی وابسته به ترکیه که آن‌ها را حمایت، تسلیح و آموزش داده، به دست ارتش سوریه و پس از نقش بر آب شدن نقش آن به عنوان ابزاری برای تروریسم بین المللی و آدمک بودن آن به دست ارباب آمریکایی آن، راس رژیم ترکیه حرف‌های پوچ و توخالی که فقط از فرد به دور واقعیت صادر نمی‌شود و درکی از روند اوضاع ندارد و جاهل است، می‌زند و تهدید به هدف قرار دادن سربازان ارتش سوریه می‌کند و این پس از دریافت ضربات مهلک ارتشش و تروریست‌های وابسته به آن است.

گفتنی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، امروز در اظهارات خود گفته بود: اگر سربازان ما به هر صورتی هدف قرار بگیرند هر کجا که باشند چه در نقطه‌های دیدبانی و چه جا‌های دیگر، ما فقط به ادلب و یا توافق سوچی محدود نشده و نیرو‌های ارتش سوریه را در هرکجا که باشند مورد هدف قرار می‌دهیم. ما تا پایان فوریه (ماه جاری میلادی) نیرو‌های رژیم سوریه را به بیرون از مرز‌های تعیین شده در توافق سوچی عقب می‌رانیم. عملیات ارتش و نیروی هوایی ما بدون هیچ درنگی انجام می‌شود و ما منتظر نتایج مذاکراتی که هیچ وقت تمام نمی‌شوند نمی‌نشینیم.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سطح تهدید‌های خود را بالاتر برده و اعلام کرده بود: اگر خون سربازان ما ریخته شود این مهم نیست که چه کسی در پس حملات ارتش سوریه بوده و یا اینکه تا چه اندازه قدرتمند است، به صراحت می‌گویم که شما در امان نخواهید بود.

اردوغان در ادامه مدعی شده بود: در ادلب نیرو‌های سوری تحت حمایت روسیه و ایران بصورت مرتب به غیرنظامیان حمله می‌کنند و خون آن‌ها را به زمین می‌ریزند.

این اظهارات اردوغان در حالی است که ارتش ترکیه بدون داشتن مجوز وارد خاک سوریه شده و به بهانه مبارزه با تروریسم بخش‌های از خاک این کشور را به اشغال خود درآورده است.
منبع: مهـــر
برچسب ها: سوریه ، اردوغان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار