هزاران شکایت علیه «بایر» آلمان
کد خبر: 988721
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049D7
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: شرکت بایر آلمان که اخیراً پس از تحریم‌ها از ایران رفت با دادخواست هزاران شاکی مجبور شده است سموم حاوی گلی‌فوسات خود را متوقف کند. عرضه این سموم میلیون‌ها یورو ارزش این شرکت را پایین آورده است.
به گزارش راشاتودی، شرکت بایر آلمان به دنبال توقف فروش علف‌کش‌های حاوی گلی‌فوسات به افراد است. این شرکت آلمانی با هزاران دادخواست قانونی مواجه شده که اظهار کرده‌اند این علف‌کش‌ها سرطان‌زا هستند.
براساس اعلام یک روزنامه آلمانی این اقدام شرکت بایر آلمان در توقف عرضه علف‌کش‌های حاوی گلی‌فوسات پیش‌زمینه‌ای برای مذاکره برای مصالحه با شاکیان است.
موجی از این شکایت‌ها در امریکا علیه شرکت بایر آلمان پس از آن اعلام شد که این شرکت، مونسانتو تولیدکننده بذور و آفت‌کش‌ها را در سال ۲۰۱۸ خریداری کرده است. یک معامله ۶۳ میلیارد دلاری که بزرگ‌ترین معامله خارجی این شرکت در آلمان محسوب می‌شد.
گلی‌فوسات ماده اصلی علف‌کش رانداپ شرکت مونستانتو است. این علف‌کش بار‌ها به دلیل اینکه گفته شده باعث ایجاد سرطان می‌شود مورد اعتراض بوده است و این باعث شده که ارزش شرکت بایر ده‌ها میلیارد یورو کاهش یابد. اگرچه بایر همه این اتهامات را انکار کرده و انگشت اشاره خود را به سمت آن دسته از محققانی که گلی‌فوسات را در این سموم خطرناک خوانده‌اند نشانه رفته است.
شرکت بایر آلمان پس از تحریم‌های اخیر ایران را ترک کرد. این شرکت آلمانی که اخیراً شرکت مونسانتو را خریداری کرده متهم به تولید محصولات تراریخته و همچنین سموم و علف‌کش‌های حاوی گلی‌فوسات سرطان‌زاست. شرکت مونسانتو گفته می‌شود تولید بذور دنیا را به صورت انحصاری و با هدف بیوتروریسم در اختیار دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار