آذر دومین ماه رونق صادراتی سال
کد خبر: 987995
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00491P
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: جدیدترین آمار ارائه شده از وضعیت صادرات و واردات ایران نشان می‌دهد که میزان صادرات کشور در آذر ماه، به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته رسیده است.
به گزارش ایسنا، جدیدترین آمار ارائه شده از سوی اتاق بازرگانی تهران نشان می‌دهد که در پایان آذر امسال، میزان صادرات کشور در ۹ ماهه ابتدایی امسال به مرز ۳۲ میلیارد دلار رسیده و کشور بیش از ۱۰۳ میلیون تن صادرات وزنی را به ثبت رسانده است.
به این ترتیب آمار‌های امسال نشان می‌دهد که ارزش صادرات ایران در ۹ ماهه ابتدایی ۱۳۹۸ در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، کاهشی حدوداً ۵ درصدی داشته، اما صادرات وزنی ایران رشدی ۱۸درصدی را تجربه کرده است. با توجه به تغییر قیمت پایه صادراتی گمرک در سال‌جاری، پیش از این فعالان بخش خصوصی کاهش ارزش صادراتی را پیش‌بینی کرده بودند، اما با توجه به افزایش وزن صادرات، عملکرد کشور در این حوزه بهبودی قابل‌قبول را نشان می‌دهد. پس از اردیبهشت امسال، که در آن بالاترین آمار صادرات کالا به ثبت رسید، در ماه آذر میزان صادرات وزنی بیش از ۱۵ میلیون تن و ارزش صادرات ۸/۴ میلیارد دلار بوده است. به این ترتیب آذر امسال دومین ماه برتر کشور در حوزه صادرات از فروردین سال ۹۷ تا ۹ ماهه ابتدایی سال‌جاری بوده است. در این ماه ارزش صادرات در قیاس با آبان امسال افزایش ۷۸ درصدی و صادرات وزنی افزایش ۶۹ درصدی یافته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار