بازوان دفاعی کشور را تضعیف نکنید
کد خبر: 986581
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048eb
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
به‌روز‌رسانی کینه‌های شتری علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
پروژه «تخریب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» که یکی از ابعاد «بی‌اعتبار‌سازی حاکمیت با تخطئه نهاد‌های انقلابی» است با سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین به‌روز‌رسانی شده است و بعد از گذشت چند روز از این حادثه کماکان وابستگان به یک طیف سیاسی با انبوهی از رسانه‌های مجازی، مکتوب و تصویری داخلی و خارجی تلاش می‌کنند افکار عمومی جامعه را منحرف و به مسیر دلخواه هدایت کنند.
امیرعباس رسولی
سرويس سياسی جوان آنلاين: تعدی به تئوری «سازش» خط قرمز جریان غرب‌گرای داخلی است و هر رویداد و رخدادی که «حفظ روحیه خودباوری ملی و استکبارستیزی» را یک اولویت عقلایی و ضروری معرفی کند به شدت سرکوب و منکوب می‌کنند. این طیف حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین‌الاسد را که اثبات می‌کند دنیای امروز دنیای گفتمان و التماس نیست و برای پیشرفت و کشور باید ظرفیت‌های دفاعی و امنیتی کشور را به صورت بومی توسعه داد برنتابیده و تلاش کرده تا چنین مسئله‌ای را به حاشیه برده و سایر موضوعات را برجسته‌سازی کند.

ترور سردار سلیمانی و پاسخ موشکی سپاه پاسداران به امریکایی‌ها یک بار دیگر ایدئولوژی جریان غرب‌گرای داخلی را با زوال روبه‌رو کرد چراکه تلاش‌های گسترده و متراکم چند ساله آن‌ها برای «تطهیر چهره نظام سلطه» و «باورمند‌سازی این نکته برای جامعه که امریکایی‌ها قابل اعتماد هستند» با رویکرد امریکایی در دوران پسابرجام بی‌نتیجه باقی مانده و ادراک جامعه از رویکرد‌های امریکایی‌ها تغییر نکرد و بالعکس با اتفاقات دو هفته اخیر شکل واقعی‌تری به خود گرفت. به بیان بهتر، تأیید همه‌جانبه اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله به پایگاه عین‌الاسد توسط شخصیت‌ها و رسانه‌های جریان غرب‌باور داخلی که سالیان متمادی و به بهانه‌های مختلف این نهاد انقلابی را تخریب کرده و رویکرد انقلابی آن را برخلاف عناصر گفتمان خود به ویژه در عرصه سیاست خارجه می‌دانستند، یک خودزنی سیاسی و جناحی به شمار می‌آید و باید با تلاش سلبریتی‌ها و گروه‌های مختلف ضدانقلاب، اقتدار سپاه پاسداران و تلاش این نهاد برای ایجاد امنیت را دستمایه عملیات روانی قرار دهند.

همانطور که اشاره شد تخطئه سپاه و تخریب کارکرد‌های این نهاد سابقه بسیار طولانی دارد، کمااینکه در جریان مناظرات انتخاباتی شهر زیرزمینی ساخت موشک توسط هوافضای سپاه به چالش کشیده شد یا در رژه ارتش با تأکید بر این عبارت که «موشک اقتدار نمی‌آورد» تلاش شد تا اقدامات سپاه در مقابل منافع مردم تفسیر شود!
یکی دیگر از اقدمات بحث‌برانگیز برای چنین رویکردی کاهش بودجه دفاعی کشور از ۱۳ هزار میلیارد تومان در سال۹۲ به ۲ هزار میلیارد تومان در سال۹۳ است که مورد انتقاد بسیاری از دلسوزان نیز قرار گرفت. یکی از مصادیق بارز تخریب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ترور شخصیت سردار حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه است؛ رویکردی که بعد از سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین و عذرخواهی وی در این باره، سیری سعودی به خود گرفته است. طی روز‌های اخیر جریان ضدانقلاب به کمک وابستگان به یک طیف سیاسی اصل عذرخواهی سردار حاجی‌زاده را زیر سؤال برده و تلاش کرده‌اند به بهانه‌های مختلف عملکرد وی و نهاد متبوع وی را از اعتبار بیندازند.

خدمات ۴۰ ساله سپاه را نباید تخطئه کرد
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفتگو با مهر با انتقاد از کسانی که به بهانه سقوط هواپیما از نیرو‌های ارزشمند سپاه همچون سردار حاجی‌زاده انتقام می‌گیرند، گفت: شخصیت‌هایی، چون سردار حاجی‌زاده فرزندان امام، انقلاب و ولایت هستند.
وی با اشاره به اینکه سردار حاجی‌زاده خدمات بسیار ارزنده‌ای به انقلاب اسلامی کرده است، ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیرو‌های خدوم آن، خدمات بسیار زیادی برای حفظ امنیت و آرامش مردم انجام داده‌اند و آسایش کشور مرهون رشادت‌های آنان است.

سالک تصریح کرد: بی‌تردید ممکن است در عملیات بزرگ نظامی خطا‌هایی رخ دهد، اما این اشتباهات انسانی نباید باعث شود که خدمات ۴۰ساله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زیر سؤال رود.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معمولاً زمان بسیار زیادی طول می‌کشد تا علت سقوط هواپیما‌ها محرز شود و در نقاط مختلف دنیا از جمله مالزی، شاهد هستیم که هواپیما‌هایی سقوط کرده، ولی چندین سال است که علت این حوادث مشخص نشده است، اما مقامات جمهوری اسلامی صداقت خود را ثابت کردند و شخص سردار حاجی‌زاده، شجاعانه علت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی را برای مردم تشریح کرد و این مسئله باعث شد که محبوبیت وی بیش از پیش افزایش یابد.

وی با اشاره به شجاعت و رشادت سردار حاجی‌زاده برای حفظ امنیت کشور و مردم، افزود: کسانی که به دنبال تسویه‌حساب سیاسی و انتقام گرفتن از نیرو‌های خدوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچون سردار حاجی‌زاده هستند، معاند نظامند که آبشخور آنان در توبره بیگانگان است و از هر بهانه‌ای سوءاستفاده می‌کنند تا به نحوی خودشان را به ارباب‌های غربی‌شان نشان دهند.
حجت‌الاسلام سالک با تأکید بر اینکه این افراد هیچ هویت و شخصیت مستقلی ندارند و دست‌نشانده امریکا و اذنابش هستند، گفت: این افراد به دنبال آن هستند که از هر آب گل‌آلودی ماهی بگیرند، اما باید بدانند که راه به جایی نمی‌برند چراکه خانواده‌های جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی تابع اجرای قانون هستند و پیگیری این موضوع را به مسئولان دستگاه‌های مختلف به ویژه قوه قضائیه سپرده‌اند و درخواست آنان انتقام از نظام یا شخصیت‌هایی، چون سردار حاجی‌زاده نیست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بیان کرد: نباید شجاعت نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ویژه سردار حاجی‌زاده که با تلاش‌های خود تأثیر بسزایی در ارتقای وضعیت دفاعی و موشکی کشور و حفظ امنیت ملت داشته‌اند، فراموش شود و همه باید بر این مسئله واقف باشند که نیرو‌های سپاه پاسداران شب و روز ندارند برای اینکه امنیت و آرامش کشور را تأمین کنند و دیده‌بانی می‌کنند تا ما در آسایش باشیم.

انتقام‌گیری از سپاه با هدف ناامنی برنامه‌ریزی شده است
محمدرضا رضایی‌کوچی ضمن انتقاد نسبت به تجمعات اخیر علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: پاسداران جمهوری اسلامی حاضرند قطعه‌قطعه شوند، اما امنیت و آرامش مردم صدمه نبیند.
وی با بیان اینکه سپاه پاسداران روزانه صد‌ها تهدید امنیتی و نظامی را خنثی می‌کند، اما این روز‌ها خیلی مظلوم واقع شده است، افزود: شعار‌هایی که علیه سپاه پاسداران مطرح می‌شود در واقع برای انتقام‌گیری از موفقیت‌های سپاه در منطقه و تضعیف نظام و امنیت کشور است. مأموریت اصلی سپاه پاسداران، تأمین امنیت و آرامش ملت و دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی است، بنابراین شعار‌هایی که علیه سپاه داده می‌شود، شعار علیه امنیت و آرامش مردم است. رضایی‌کوچی با اعلام حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: حضور سفیر انگلیس در تجمعات، برخلاف قوانین بین‌المللی است و دستگاه‌های امنیتی اقدام درستی در دستگیری این فرد انجام دادند. کشور‌های استعماری با توطئه‌های رسانه‌ای به دنبال انتقام‌گیری از خون حاج قاسم سلیمانی و توفیق سپاه در منطقه هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار