مصباحی‌مقدم: مجلس بعدی در اختیاراصولگرایان است
کد خبر: 980712
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00477w
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۵
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز کشور در مورد ترکیب مجلس یازدهم، گفت: با توجه به شرایط سیاسی فعلی فکر می‌کنم مجلس آینده در اختیار نیرو‌های انقلابی و اصولگرا است و بیشترین تعداد و بزرگ‌ترین فراکسیون مجلس آینده از این نیرو‌ها خواهد بود.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: غلامرضا مصباحی مقدم عصر دیروز پس از حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران درباره پیوستن جبهه پایداری به شورای ائتلاف نیرو‌های انقلابی، گفت: احتمال ائتلاف با جبهه پایداری افزایش یافته است و اگر این اتفاق بیفتد کمک می‌کند فقط یک لیست اصولگرایی داشته باشیم. وی ادامه داد: هر مقدار که لیست‌های اصولگرایی افزایش پیدا کند موجب تقسیم آرا می‌شود و احتمال موفقیت ما کمتر می‌شود. مصباحی مقدم ورود محمدباقر قالیباف به انتخابات را مثبت ارزیابی کرد و درباره اینکه قالیباف رئیس مجلس یازدهم می‌شود، گفت: نمی‌توانم رئیس مجلس آینده را از حالا پیش‌بینی کنم. وی در مورد ترکیب مجلس یازدهم گفت: با توجه به شرایط سیاسی این ایام فکر می‌کنم مجلس آینده در اختیار نیرو‌های انقلابی و اصولگرا خواهد بود و بیشترین تعداد و بزرگ‌ترین فراکسیون مجلس آینده فراکسیون نیرو‌های انقلابی خواهند بود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سر لیست اصولگرایان شما هستید یا محمدباقر قالیباف، یادآور شد: در مورد اینکه من سر لیست نهایی شوم قضاوت و اظهار نظر نمی‌کنم، فقط بنای من خدمت به مردم در مجلس آینده است. مصباحی‌مقدم در پاسخ این پرسش خبرنگار ایرنا که آیا با دیگر جبهه‌ها از جمله جبهه نیرو‌های انقلابی بیانیه گام دوم، ائتلاف می‌کنید، اظهار کرد: قصد نداشتم داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی شوم، دلیلم هم این بود که به جوانان انقلابی فرصت بدهیم خود را ارائه دهند. وی افزود: اگر نیرو‌های انقلابی و جوانان جبهه‌ها و ائتلاف‌های جدا تشکیل داده‌اند از آن‌ها دعوت می‌کنیم که همه در یک لیست واحد قرار گیرند. آن‌ها باید وارد این کارزار شوند و ما حاضریم پشت صحنه باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نقش داوری جامعه روحانیت مبارز در جریان اصولگرایی را در تضاد با نامزدی خود و دیگر اعضای جامعه ندانست و اضافه کرد: ما ضمن اینکه برای ائتلاف، داور جریان نیرو‌های انقلابی خواهیم بود، و در رأی‌گیری که منجر به تهیه لیست نهایی می‌شود شرکت نمی‌کنیم، به این شکل برای داوری جامعه روحانیت مبارز جای ایراد باقی نمی‌ماند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار