دفاع از مردم، منطق بسیجیان است
کد خبر: 979724
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046s0
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
نماینده ولی فقیه در سپاه:
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در نظام اسلامی نظریه‌پرداز ولی فقیه است، منطق بسیجیان را دفاع از مردم دانست و گفت: مردم گام دوم انقلاب را با بصیرت و ولایتمداری قوی‌تر برخواهند داشت.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی روز گذشته در مراسم گرامیداشت شهیدان «مرتضی ابراهیمی»، «مصطفی رضایی» و «مجید شیخی» که در اغتشاشات اخیر به شهادت رسیده‌اند، با بیان اینکه مسئولان باید با مردم صادق باشند، اظهار داشت: مردم کمبود‌ها را تحمل می‌کنند، اما از تبعیض‌ها گله‌مند هستند. وی با تأکید بر اینکه مسئولان باید قدر مردم را بدانند، گفت: حق با مردم است؛ چراکه مردم صاحب حکومت و مسئولان، خدمتگزاران و نوکران آن‌ها هستند و نباید برخی رفتار‌های نامناسب مسئولان را نادیده گرفت.

مردم گله‌مندند، اما با دیدن توطئه صف خود را جدا کردند
نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به الزامات گام دوم انقلاب و نقش مردم تصریح کرد: به فضل الهی مردم گام دوم انقلاب را با بصیرت و ولایتمداری، قوی‌تر برخواهند داشت. حاجی صادقی با تأکید بر اینکه در نظام اسلامی، نظریه‌پرداز، ولی فقیه است، گفت: در برجام دیدیم که عاقبت آن و عمل به ۹ شرطی که رهبر معظم انقلاب اسلامی گذاشتند چه شد، اما در مقابل آن گفتمان مقاومت را دیدیم که چگونه پهپاد امریکایی را منهدم و کشتی انگلیسی را توقیف کرد.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی با بیان اینکه مردم در این قضایای اخیر از خود «استقامت فکری» و «استقامت عملی» نشان دادند، تصریح کرد: مردم از گرانی‌ها و عملکرد برخی مسئولان گله‌مند هستند و در قضایای اخیر اعتراض کردند، اما وقتی توطئه دشمنان را دیدند، صف خود را از آن‌ها جدا کردند و نشان دادند که همه مشکلات را تحمل می‌کنند تا دین‌شان باقی بماند؛ چراکه منطق شهید «هیهات منا الذله» است. وی با تأکید بر اینکه دشمن در خیال و آرزوی باطل خود برای اواخر سال و در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی‌های زیادی انجام داده بود، گفت: دشمن به این نتیجه رسیده است که باید آن‌قدر توطئه کند تا انقلاب اسلامی ایران را به‌دست خود مردم ایران نابود کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: برخی مسئولان فقط رحمانیت دین را دیده‌اند، در حالی که دین از برخورد با قدرت مقابل دشمنان هم سخن می‌گوید. وی با بیان اینکه قرآن از کسانی که از ترس با دشمنان خدا پیمان می‌بندند، انتقاد می‌کند، افزود: خداوند به کسانی که فکر می‌کنند رهایی از مشکلات و عزت، در لبخند زدن به مستکبران است، چنین می‌گوید که اگر شما اهل استقامت نباشید و در برابر شبهات و فتنه‌ها کوتاهی کنید، خدا قومی دیگر را می‌آورد که عاشق و دلباخته خداوند هستند و خداوند هم آن‌ها را دوست دارد.

دفاع از مردم، منطق بسیجیان است
حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی گفت: شهیدان با خدا معامله کردند و اولین ویژگی آن‌ها خدا دوستی است و عشق به خدا، آن‌ها را به عشق ولایت دعوت می‌کند؛ ویژگی دیگر آن‌ها این است که نسبت به مردم متواضع هستند بنابراین کسی که عاشق خدا باشد، عاشق مردم است و بهترین راه تقرب الی الله را خدمت به مردم می‌داند. وی منطق بسیجیان را دفاع از مردم دانست و افزود: در فتنه اخیر دشمن فکر می‌کرد که از فضای به وجود آمده می‌تواند سوء‌استفاده کند و مردم را مقابل هم قرار دهد، اما دیدیم که مردم چگونه به میدان آمدند و همراه با نیرو‌های انتظامی و امنیتی و بسیجیان چگونه جان خود را سپر کردند تا دشمن را مأیوس و با شکست جدیدی مواجه سازند.
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه در فرهنگ الهی هیچ جایگاهی بالاتر از شهادت نیست، گفت: روی پرچم شهدا، بسیجیان و پاسداران فقط یک جمله نوشته است: «اِنّی اُحامی اَبَداً عَنْ دینی» و دشمن نمی‌تواند ما را از سنگرنشینی انقلاب منصرف کند و دین ما را بگیرد و در سنگر‌هایی اعم از دفاع مقدس، فتنه‌ها یا جهاد کبیر یعنی تحمیل رأی دشمن جهاد می‌کنیم.

خشم خود را سر استکبار فرود می‌آوریم
حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی گفت: استکبار بداند که ما با خدای خود عهد و پیمان می‌بندیم تا نابودی آن‌ها و برافراشتن پرچم الهی آرام ننشینیم، اگرچه از برخی خودی‌ها گله‌مند هستیم، اما همه خشم خود را بر سر استکبار فرود خواهیم آورد. وی تأکید کرد: دشمن علاوه بر بسیج ایران، از حشدالشعبی عراق، نیرو‌های مقاومت در سوریه، حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن که حاصل صدور تفکر انقلاب اسلامی هستند، عصبانی است.

عده‌ای برای اغتشاش به خیابان‌ها آمده بودند
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز دیروز در مراسم تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به حوادث روز‌های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: ملت ایران در روز‌های اخیر گام بلندی در نمایش وحدت، بصیرت، هوشمندی، اقتدار و دفاع از انقلاب اسلامی و امنیت کشور برداشتند.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری بابیان اینکه عده‌ای برای اغتشاش، تخریب و نابودسازی امنیت کشور به خیابان‌ها آمده بودند، گفت: دشمنان با برنامه‌ریزی مترصد فرصتی مانند اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت بودند. وی افزود: حوادث روز‌های اخیر در کشور، توطئه‌ای بود که علیه کشور طراحی و برنامه‌ریزی شده بود؛ بعد از حوادث دی‌ماه ۹۶ و به موازات روز به روز سخت‌تر شدنِ تهاجم نظامی به کشور ما، دشمنان انقلاب اسلامی و مردم احساس کردند که ایجاد ناامنی در کشور با سوءاستفاده از اعتراضات مردمی و موج‌سواری بر مشکلات مردم راه کم‌هزینه و احتمالاً پر نتیجه‌ای برای آسیب رساندن به اقتدار این ملت خواهد بود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: دشمنان با برنامه‌ریزی مترصد فرصتی مانند اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت بودند تا با بهره‌گیری از این فرصت و سوار شدن بر موج اعتراضات مردمی، دست به اقدام علیه امنیت کشور بزنند. باقری اضافه کرد: وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی در جامعه، واقعیتی غیرقابل انکار است؛ البته همه مسئولان کشور به صورت شبانه‌روزی و با تدبیر، تلاش و حرکت در مسیر راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی به دنبال حل مشکلات مردم عزیزمان هستند که این در جای خود کاملاً محفوظ است، اما اینکه اعتراض مسالمت‌آمیز نسبت به یک تصمیم به‌سرعت به یک رفتار فوق‌العاده خشونت‌آمیز، تخریب، قتل و آسیب‌رسانی به مردم و اماکن که باعث بر هم خوردن امنیت کشور می‌شود، موضوعی عادی نیست. وی با بیان اینکه از مردم عادی چنین انتظاری نمی‌رود، ادامه داد: در همان ۲۴ ساعت اول، مشخص شد آنچه مردم انجام می‌دادند، اعتراض عادی بود، اما عده‌ای برای اغتشاش، تخریب و نابودسازی امنیت کشور به خیابان‌ها آمده بودند و اگر اقدام و بیان شجاعانه و ایثارگرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در تأیید تصمیم سران قوا و همچنین سایر اقدامات صورت گرفته برای بازگرداندن آرامش به کشور نبود، ادامه چنین رویه‌ای می‌توانست برای کشور، مشکل‌ساز باشد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: در ذیل این تصمیم و بیان شجاعانه، بصیرت ملت شریف ایران در جدایی صفوف‌شان از آشوبگران و انجام تظاهرات خودجوش مردمی در حمایت از امنیت و محکومیت اقدامات اغتشاشگران، تأثیر بسزایی در بازگشت امنیت به جامعه داشت و طبیعی است که تلاش شبانه‌روزی حافظان امنیت کشور، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و بسیج قهرمان هم در این زمینه بسیار مهم بود.

سردار باقری ادامه داد: مدیریت بستر فضای مجازی که به عنوان وسیله هدایت آشوبگران و گزارش‌گیری از صحنه آشوب‌ها عمل می‌کرد، به ما در برقراری امنیت کمک کرد.

وی افزود: آنچه به عنوان درس می‌توانیم از این حادثه بگیریم، این است که ما به عنوان مسئولان تأمین امنیت و دفاع از کشور با درک و تحقیق مناسب تحولات و اتفاقات احتمالی، تدوین سناریو‌های محتمل، تلاش برای کشف نیات، طرح‌ها و توطئه‌های دشمنان و آماده‌سازی مناسب نیرو‌های مسلح در کنار مطالبه از مدیران کشور برای حل معضلات مردم، باید زمینه پایداری و ثبات امنیتی در کشور را فراهم کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار