واقعیت تغییر کرایه این روزهای تاکسی‌های اینترنتی
کد خبر: 978254
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046UI
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
گزارش «جوان آنلاین» از گلایه برخی مسافران نسبت به گرانی کرایه اسنپ، تپسی و کارپینو
پس از گلایه مسافران نسبت به گرانی کرایه تاکسی‌های اینترنتی و با پیگیری خبرنگار «جوان آنلاین»، کارشناسان این تاکسی‌های اینترنتی اعلام کرده‌اند که تعرفه‌هایشان را با سهمیه‌بندی بنزین تغییر نداده‌اند و احتمالا این تغییر قیمت‌ها به دلیل ترافیک شدید یا شرایط اب و هوایی بوده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: پس از شروع سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین، نگرانی‌هایی درباره افزایش نرخ کرایه‌ها ایجاد شد ام مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به اینکه رانندگان تاکسی حق افزایش نرخ کرایه‌ها را ندارند، گفت: شهروندان می‌توانند تخلفات تاکسیرانان را به شهرداری اعلام کنند.

علیرضا قنادان اظهار داشت: نرخ کرایه‌های تاکسی براساس مصوبه شورای شهر تصویب شده است که هیئت تطبیق و فرمانداری آن‌ها را تایید کرده‌اند و تغییر در نرخ‌های قبلی نیاز به روال‌های قانونی مشابه قبل را دارد؛ بنابراین هیچ راننده تاکسی اجازه ندارد قبل از تعیین نرخ مصوب به صورت خودسرانه کرایه بیشتر دریافت کند.

در همین رابطه، دو شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ و تپ‌سی هم از عدم افزایش قیمت کرایه‌ها خبر دادند. این دو شرکت اعلام کردند براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و تأیید وزارت کشور به رانندگان تاکسی‌های اینترنتی سهمیه بنزین تعلق می‌گیرد و رانندگان دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

گلایه مسافران از افزایش قیمت تاکسی‌های اینترنتی

در حالی که مدیران دو تاکسی اینترنتی از افزایش نیافتن کرایه‌ها و درنظر گرفتن طرح‌های تشویقی برای رانندگان خود صحبت به میان آوردند، بسیاری از مسافران نسبت به افزایش قیمت در برخی از سفرهایشان اعتراض می‌کنند. میلاد که هر روز از خیابان آهنگ تا خیابان میرزای شیرازی تهران را با تاکسی‌های اینترنتی سفر می‌کرد نسبت به افزایش کرایه این تاکسی‌ها گلایه می‌کند و به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «هر روز حدود ساعت ۱۰ تا ۱۰ و نیم صبح از تاکسی‌های اینترنتی اسنپ، تپسی و کارپینو استفاده می‌کردم و مبلغی حدود ۱۴ تا ۱۶ هزار تومان می‌پرداختم. به محض اعلام سهمیه‌بندی بنزین قیمت تاکسی‌های اینترنتی به صورت همزمان تغییر کرد و حدود ۲۰ تا ۲۵ تومان تعیین می‌شد به همین دلیل از گرفتن تاکسی اینترنتی منصرف شدم.»

او به خبر‌هایی که درباره عدم افزایش قیمت تاکسی‌های اینترنتی منتشر می‌شود اشاره می‌کند و می‌گوید: «تاکسی‌های اینترنتی اعلام کرده‌اند که پس از سهمیه‌بندی بنزین هیچ افزایش قیمتی نداشته‌اند، اما مسافری مانند من که همیشه از این تاکسی‌ها استفاده می‌کرد، کاملا متوجه می‌شود که کرایه تاکسی‌های اینترنتی گران شده است.»

شیوا نیز یکی دیگر از مسافران این تاکسی‌های اینترنتی است. او درباره تغییر قیمت کرایه این تاکسی‌ها پس از سهمیه بندی بنزین به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «روز گذشته ساعت ۱۷ بود که تصمیم گرفتم که از میدان فاطمی تا صادقیه با تاکسی اینترنتی سفر کنم. در شرایطی که هوا صاف بود و باران هم نمی‌بارید، اسنپ هزینه ۳۰ هزار تومانی برایم تعیین کرد!»

او ادامه می‌دهد: «پیش از این سفر با اسنپ و دیگر تاکسی‌های اینترنتی به‌صرفه بود و از آن استفاده می‌کردم، اما از آنجایی که رقم ۳۰ هزار تومانی برای رفتن تا صادقیه اصلا منطقی نبود از این سفر صرف‌نظر کردم و با تاکسی به خانه رفتم.»

پاسخ اسنپ، تپسی و کارپینو

با پیگیری خبرنگار «جوان آنلاین» از اسنپ، تپسی و کارپینو کارشناسان این تاکسی‌های اینترنتی اعلام کرده‌اند که تعرفه‌های قیمتی‌شان را با سهمیه‌بندی بنزین تغییر نداده‌اند و اگر مسافران از افزایش قیمت‌ها گلایه می‌کنند این تغییر قیمت‌ها به دلیل ترافیک یا بارندگی بوده است.

آقای بهنام، سرپرست کارشناسان اسنپ در گفتگو با خبرنگار «جوان آنلاین» درباره اعتراض برخی از مسافران نسبت به افزایش قیمت کرایه در این تاکسی اینترنتی می‌گوید: «گاهی اوقات در شرایط برف و باران یا ترافیک شدید، قیمت‌ها تغییر داده می‌شود و این موضوع مربوط به سهمیه بندی بنزین نمی‌شود.»

او به مشوق‌هایی که برای رانندگان اسنپ برای جبران افزایش قیمت بنزین درنظر گرفته شده است اشاره می‌کند و می‌گوید: «راننده‌هایی که در سامانه تاکسی‌های اینترنتی در مجموع بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ماه سفر داشته باشند، تا سقف ۳۰۰ لیتر در ماه سهمیه اختصاص داده شده است.»

یکی از کارشناسان کارپینو نیز درباره شکایت برخی از مسافران نسبت به افزایش قیمت کرایه به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «هیچ افزایش قیمتی در دستور کار نبوده و تعرفه‌ها همان تعرفه‌های قبلی است، با این حال حتما این مسئله را بررسی می‌کنیم و هر شکایتی که از مسافران به دستمان برسد را بدون پاسخ نمی‌گذاریم.»

یکی از کارشناسان پشتیبانی تپسی نیز درباره گلایه مسافران از این افزایش قیمت‌ها به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «همانطور که پیش‌تر هم اعلام شده افزایش قیمت نداشته‌ایم و سعی کرده‌ایم تا تعیین بسته‌های تشویقی در این برهه زمانی مانع از کاهش درآمد رانندگان شویم. اگر برخی از مسافران تغییر قیمتی در تپسی مشاهده کرده‌اند ممکن است به دلیل تغییرات آب و هوایی باشد.»

روز گذشته نیز مشاور رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرده: «بر اساس پیشنهاد اتاق اصناف ایران، سهیمه بنزین تاکسی تلفنی‌ها اختصاص یافت و مورد تایید کمیته سه نفره با حضور نمایندگان وزارت نفت، وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت. تاکسی‌های اینترنتی نیز براساس میزان پیمایشی که دارند مابه‌التفاوت افزایش قیمت بنزین با بنزین سهمیه‌ای به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.»

بنابراین امید است تا با اختصاص به موقع بنزین سهمیه‌بندی شده به تاکسی‌های اینترنتی و همچنین ادامه طرح‌های تشویقی رانندگان توسط مسئولان این شرکت‌ها، علاوه بر ثابت ماندن کرایه‌ها و رفع دغدغه مسافران، رانندگانی که از این طریق زندگی خود را می‌گذرانند نیز متضرر نشوند.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
0
2
سلام من خودم تومراغه بااسنپ کارمیکنم ازوقتی بنزین گران شده کرایه ها تومراغه ۱۰۰۰تومان هم کم شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
3
0
ربطی به بارندگی نداره، ساکن قم هستم، از خونه خودم تا خونه پدرم همیشه ۹ تا ۱۱ تومن میزد الان ۱۳.۵ میزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
2
0
گران شده فقط بهانه شون تغییر کرده
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
0
1
سلام من یکی از راننده های تپ سی هستم که تو تبریز کار میکنم متاسفانه سهمیه بنزین و مابه التفاوتی که قرار بود به حسابم بزنن نزدند و تپ سی علتش و استعلام از پلیس راهور ذکر کرده که ماشین من توقیفی دارد یا خلافی خودرو که هیچ کدومشون درست نیست !!!!
"*تپسی: فوری و بسیار مهم*
بر اساس استعلام پلیس راهور خودرو شما شرایط لازم برای دریافت سهمیه سوخت را دارا نیست. با مراجعه به پلیس 10+ جهت رفع هرگونه مشکل احتمالی اقدام نمایید.

مسئولین ناکارامد تپ سی پیگیری کنین
من البته دیگه کار نمیکنم که با لیتری سه هزار تومن بنزین کار کنم
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
0
0
جالبه
مجتبی
|
Norway
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
0
0
شما فقط زورتون به راننده های بیچاره میرسه حقتونه برید تاکسی سوار شید دو برابر اسنپ اونم با هر بخوردی ایرانی جماعت فقط فکر جیب خودشه راننده بدبختی که پول بنزین و کمیسونش خدا تومنه هیچی تهش نمیمونه اینم میخوای نگیره مفتی ببرتون
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار