بنياد برکت 3600 شغل در آذربایجان غربی ايجاد مي کند
کد خبر: 967227
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043cR
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
با اجراي ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی
چند سالي است که روستاهاي آذربايجان غربي هم دچار مشکلات زيادي از جمله نبود کار و اشتغال شده اند. مناطق مستعد و باظرفيتي که فقط در انتظار سرمايه گذار و طرح هاي اشتغالزايي بودند...

 

حوريه ملکي

  

چند سالي است که روستاهاي آذربايجان غربي هم دچار مشکلات زيادي از جمله نبود کار و اشتغال شده اند. مناطق مستعد و باظرفيتي که فقط در انتظار سرمايه گذار و طرح هاي اشتغالزايي بودند تا بتوانند تمام توانمندي هاي خود را به نمايش بگذارند. اتفاقي که حالا و با ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی برکت که در سفر معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به آذربایجان غربی، فرآیند اجراي آن آغاز شده است، رخ خواهد داد.

 

***

 

روز گذشته بود که معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سفري به آذربایجان غربی از آغاز فرآیند ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی برکت در این استان خبر داد.

دکتر رضا راضی‌زاده و هیأت همراه در ديدار و نشستي که با دکتر رضا حسینی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ی منابع استاندار آذربایجان غربی داشتند، تسهیلگران و مجریان برکت را هم دعوت کردند تا همه ابعاد کار مورد بررسي قرار گيرد.

در اين نشست، ضمن آغاز فرآیند ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت در این استان، نحوه‌ی همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی با بنیاد برکت مورد بررسی و تأکید قرار گرفت و الگوها و مدل‌های اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت در استان نیز ارایه و تبیین شد.

 

*ايجاد 3600 شغل در 4 شهرستان

 

معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خصوص فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد در استان آذربایجان غربی گفت: سال گذشته تکاب به عنوان یکی از شهرستان‌های محروم کشور تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار گرفت و ۴۶۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در این شهرستان و ۷۲ روستای تابعه‌ی آن راه‌اندازی شد.

دکتر راضی‌زاده ادامه داد: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور باعث ایجاد ۱۵۰۰ شغل در این مناطق شد.  بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای ایجاد ۱۵۰۰ شغل مذکور، ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.

وی از تحت پوشش قرارگرفتن ۴ شهر جدید استان آذربایجان غربی در سال ۹۸ خبر داد و اظهار داشت: بنیاد برکت برای سال ۹۸، ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در شهرستان‌های شاهین‌دژ، ماکو، پلدشت و شوط هدف‌گذاری کرده است که این تعداد طرح اشتغال‌زایی تا پیش از بهمن‌ ماه سال جاری به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت افزود: با بهره‌برداری از این ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی، بیش از ۳۶۰۰ شغل در ۳۰۰ روستای این ۴ شهرستان ایجاد می‌شود.

دکتر راضی‌زاده با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریالی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای اشتغال‌زایی در شهرستان‌های شاهین‌دژ، ماکو، پلدشت و شوط خاطرنشان کرد: سال گذشته یک مجری و ۶ تسهیل‌گر بنیاد برکت در استان آذربایجان غربی مشغول به خدمت‌رسانی بودند که با توجه به گسترش دامنه‌ی فعالیت‌ها، به ۲ مجری و ۱۱ تسهیل‌گر در سال ۹۸ افزایش پیدا کرد.

وی در خصوص رسته‌های شغلی ایجادشده در استان آذربایجان غربی نیز توضیح داد: عمده‌ی این مشاغل در رسته‌هایی مانند پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، پرورش بوقلمون، صنایع دستی، مشاغل دانش‌بنیان و خدمات ایجاد می‌شود، اما با توجه به وجود معادن طلا در شهرستان تکاب، راه‌اندازی کارگاه‌های طلاسازی نیز در دستور کار است.

معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ادامه داد: از آن‌جایی که شهرستان ماکو نیز در خط مرزی قرار دارد، تمرکز ما ایجاد مشاغلی با تولید محصولاتی است که قابلیت صادرات را داشته باشند.

گفتنی است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیت‌زدایی، توسعه، پیشرفت، توانمندسازی اقتصادی و توزیع عادلانه‌ی امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال‌زایی را در روستاها و مناطق محروم کشور راه‌اندازی کرده است. بنیاد برکت هم‌چنین در سال ۹۸ بیش از ۱۰ استان را به استان‌های هدف خود در زمینه‌ی اشتغال‌زایی اجتماع‌محور افزوده است و‌ هم‌اینک ۲۸ استان، ۱۷۵ شهرستان و ۶ هزار روستا تحت پوشش و حمایت کارآفرینی این بنیاد قرار دارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار