ائتلاف علیه ایران را تحمل نمی‌کنیم
کد خبر: 967101
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043aP
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۶
مشاور فرمانده معظم کل قوا:
مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تأکید کرد: یقیناً اجازه نخواهیم داد که ائتلافی در منطقه ما علیه ما به اصطلاح ایجاد وضعیت کند؛ ما حتماً این وضعیت را تحمل نخواهیم کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش تسنیم، سردار حسین دهقان، در گفت‌وگویی با شبکه امریکایی سی بی اس درباره توقیف نفتکش حامل نفت ایران از سوی انگلیس و تبعات بعد از آن گفت: اولاً ما این اقدام را یک راهزنی دریایی از طرف انگلیسی‌ها تلقی می‌کنیم؛ ثانیاً از نظر ما انگلستان امروز به عنوان یک پادوی محلی و منطقه‌ای برای امریکا مشغول ایفای نقش در منطقه غرب آسیاست. همچنین در جریان این ماجرا ثابت شد که دیگر ادعای غروب نکردن خورشید در بریتانیای کبیر اعتباری ندارد و آن‌ها امروز بیشتر بریتانیای صغیر هستند که برای تأمین منافع امریکایی‌ها اقدام می‌کنند.

مدعیان ایجاد ائتلاف، خود تنش‌آفرین هستند
سردار دهقان درباره واکنش ایران به تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس، تصریح کرد: خود همین حضور امریکایی‌ها و دعوت از دیگران برای پیوستن به ائتلاف مورد اشاره نوعی ایجاد تشنج و ارتقای سطح تنش در منطقه است. در طول تاریخ و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تنها کشوری که امنیت خلیج فارس و تردد شناور‌های کشور‌های مختلف از تنگه هرمز و خلیج فارس را تأمین کرده جمهوری اسلامی ایران بوده و ما هیچ وقت عامل و زمینه‌ساز تشنج نبوده‌ایم؛ ثانیاً کشور‌های زیادی برای پیوستن به ائتلاف مورد اشاره به امریکایی‌ها پاسخ مثبت ندادند؛ اینکه اسرائیل می‌آید در این وضعیت، پاسخ مثبت می‌دهد و اعلام می‌کند که به این ائتلاف می‌پیوندد خودش سؤال است که آیا چنین اتفاقی خواهد افتاد یا نه؟ شاید بتوانیم اینطور بگوییم که این ائتلاف در کنار سایر ائتلاف‌هایی که در منطقه در گذشته شکل گرفت و همه آن‌ها به شکست انجامید یقیناً قبل از اینکه شکل بگیرد خود به خود شکست خورده متولد شده است.

اجازه نمی‌دهیم ائتلافی علیه ما ایجاد شود
مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ادامه داد: از نظر ما تشکیل هر نوع ائتلافی در منطقه خارج از مشارکت کشور‌های منطقه، تنش‌زا است بنابراین هر کسی که به این ائتلاف بپیوندد از نظر ما اقدامی خصمانه علیه جمهوری اسلامی انجام داده و به طور طبیعی ما حق خودمان می‌دانیم که با این ائتلاف مقابله کنیم و یقیناً اجازه نخواهیم داد که ائتلافی در منطقه ما علیه ما به اصطلاح ایجاد وضعیت کند. ما حتماً این وضعیت را تحمل نخواهیم کرد و این هم تنها سپاه پاسداران نیست که بخواهد مقابله کند؛ جمهوری اسلامی ایران عزم و اراده قاطعی دارد. همه سیاسیون ما، همه اعضا، همه گروه‌ها از رهبری تا مردم عادی کوچه و بازار یکپارچه و متحد و با عزم راسخی مقابل این توطئه امریکایی‌ها خواهند ایستاد و ما اجازه نخواهیم داد امریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها منطقه را به تشنج بکشند. باید به این نکته نیز اشاره کنم که به هر حال لابی صهیونیست در امریکا و کاخ سفید حاکم است؛ آن‌ها در حال تشویق امریکا به تشکیل ائتلاف در منطقه ما هستند.

دزد مسلح برای احوالپرسی به دزدی نمی‌رود
وی در پاسخ به خبرنگار شبکه سی بی اس درباره ساقط شدن پهپاد امریکایی از سوی ایران و ادعا‌های ترامپ درباره لغو حمله نظامی به ایران عنوان کرد: من از شما سؤال می‌کنم اگر یک دزد، مسلحانه به منزل شما حمله کرد و خواست تمام دارایی شما را با خودش ببرد، در ضمن شما را هم مورد سوءقصد قرار بدهد آیا می‌نشینید و تشویقش می‌کنید؟ هواپیمای امریکایی به مرز هوایی ایران تجاوز کرد و از مرز ما عبور کرد؛ حداقل سه بار به او اخطار داده شد و این هواپیما با مراکز فرماندهی خودش هم مرتب در تماس بود و پیام‌های این مرکز را دریافت می‌کرد ولی کماکان به اقدامات خودش ادامه داد و به طور طبیعی مورد هدف قرار گرفت؛ هر متجاوزی به مرز‌های ما همین وضعیت برایش پیش خواهد آمد و این هم یک امر طبیعی است، چون آن‌ها وضعیت فوق‌العاده را علیه ما ایجاد کردند بنابراین ما نمی‌توانیم تصور کنیم که هواپیمای آن‌ها مثلاً آمده یک احوالپرسی از ما کند و برود؛ آن چیزی که در این رابطه قطعی است آن است که پهپاد امریکایی‌ها با هدف خصمانه به مرز ما تجاوز کرده و پس از بی توجهی به اخطار‌های صادره از جانب ما، مورد هدف قرار گرفته است.

عاقلان در امریکا از جنگ با ایران استقبال نمی‌کنند
سردار دهقان ادامه داد: اینکه ترامپ اعلام کرده که من ۱۰ دقیقه تا جنگ فاصله داشتم و به این سبب که افرادی کشته نشوند حمله را متوقف کردم بیشتر به یک شوخی و یک مزاح از جانب یک جاهل قداره‌کش شبیه است؛ از نظر سردمداران امریکا، بشریت در مقابل منافع امریکا هیچ ارزشی ندارد؛ امریکایی‌ها در لیبی و عراق و افغانستان و یمن جنایت می‌کنند و آدم می‌کشند؛ امریکایی‌ها تا به امروز در دنیا هر کاری خواستند علیه هر ملتی انجام دادند؛ اما یک ملت در مقابل آ‌ها ایستاده آن هم ملت ماست؛ اگر آقای ترامپ تصور می‌کرد می‌تواند اقدامی انجام دهد که پیامد آن را کنترل کند بی‌تردید اقدام می‌کرد؛ امروز ترامپ قادر نیست در فضای اداری و مدیریت کشور امریکا ایجاد رفاه کند؛ فقط بخش‌های تندرو اداره سیاسی امریکا که بولتون و پمپئو را شامل می‌شود به دنبال این هستند که یک وضعیت جنگی علیه ما در منطقه ایجاد کنند؛ کسانی که در امریکا صاحب عقل و تجربه هستند به هیچ عنوان از جنگ با ایران استقبال نمی‌کنند. دهقان درباره مذاکره ایران با امریکا گفت: اولاً ما به حسن نیت ترامپ به شدت مظنون هستیم. وقتی ما یک مذاکرات طولانی مدت با طرف‌های امریکایی انجام دادیم و با کشور‌های اروپایی به یک اجماعی رسیدیم و توافق برجام با تأیید شورای امنیت سازمان ملل حاصل شد، ترامپ، امریکا را از آن خارج کرد و اکنون به دنبال اخذ امتیازات بیشتر از ماست. از سویی دیگر شأن اخلاقی رئیس جمهور ما فراتر از این است که با یک انسان این چنانی مثل ترامپ بخواهد مذاکره کند، چون برای او هویت مستقلی قائل نیستیم. یک گانگستری است که تصور می‌کند با بلوف و گنده‌گویی می‌تواند هر کاری در دنیا بکند. به همین دلیل قابل اطمینان نیست.

دهقان ادامه داد: ما با ترامپ تحت هیچ شرایطی ملاقات نخواهیم کرد، چون ما او را بدقول و غیرقابل اطمینان و مذبذب می‌دانیم. باز هم تأکید می‌کنم ما ترامپ را غیرقابل اطمینان می‌دانیم و معتقدیم او بیشتر دنبال یک بهره‌برداری داخلی برای کمپین تبلیغاتی انتخابات ۲۰۲۰ امریکا است تا اینکه دنبال حل مسئله با ایران باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار