کرباسچی با عارف خاتمی را زد
کد خبر: 965872
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Ga
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۴
یک روز پس از آنکه غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران، رهبری محمد خاتمی بر جریان اصلاحات را رد کرد و گفت «اصلاحات از ابتدا تا‌کنون رهبری نداشته است که اکنون بگوییم نیازمند رهبر جدید است»، موج انتقاد‌ها به او باعث گردید تا کرباسچی برای پیشگیری بیشتر از واگرایی در جریان اصلاحات، حرف خود را اصلاح کند و پس بگیرد.
کرباسچی در گفتگو با ایرنا در واکنش به حواشی ایجاد شده پس از مصاحبه با روزنامه سازندگی گفت: دو سایت با مواضع مشخص با دستاویز قرار دادن سخنانم درباره رئیس دولت اصلاحات آن را به «خروج کارگزاران از جبهه اصلاحات» تعبیر کردند. من چنین چیزی را مطرح نکردم.
دبیرکل کارگزاران سازندگی البته انگشت اتهام را از خاتمی به سمت محمدرضا عارف برگرداند و گویی دیواری کوتاه‌تر از او نیافت. کرباسچی عملکرد رئیس فراکسیون امید مجلس و رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان را مورد پرسش قرار داد و گفت: «محمدرضا عارف در شورای عالی اصلاح‌طلبان و مجلس در این مدت چه‌کار کرده است؟ همه اعتراض‌های اصلاح‌طلبان به دلیل عملکرد او است. وی عملکردی ندارد که کسی بخواهد از او انتقاد کند. اتفاقاً ناکارآمدی شورای عالی باعث شده است که رئیس دولت اصلاحات به سراغ نهاد بالا دستی برود.» انتقاد کرباسچی به عارف و فراکسیون امید در حالی است که همه اعضای این فراکسیون با «تکرار می‌کنم» خاتمی و حمایت قطعی او به مجلس راه یافتند.
کرباسچی درباره بخشی از سخنانش مبنی بر اینکه «رئیس دولت اصلاحات هیچ وقت رهبر جریان اصلاحات نبوده است»، یادآور شد: در مصاحبه گفتم خاتمی رهبر تشکیلاتی اصلاحات نبوده است ولی بار‌ها وی را «رهبر نمادین اصلاحات» که تأثیرگذار هم است، قلمداد کردم. در بازنگری جدید (بازسازی جبهه اصلاحات) اگر وی بخواهد و اراده کند می‌تواند مدیریت تشکیلاتی را در دست بگیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار