قالیباف: نیروی انتظامی مظلوم واقع شده است
کد خبر: 964477
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042u5
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
محمدباقر قالیباف گفت: رهبری فرمودند باید در نیروی انتظامی مانند خورشید باشید و امنیت را برای همه مردم فارغ از گرایش و سلیقه و دین و آیین تأمین کنید.
سرویس سیاسی جوان آ‌نلاین: محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روز پنجشنبه در آئین بزرگداشت سردار شهید فعال و شهدای نیروی انتظامی استان فارس اظهار داشت: «جامعه و ملت ایران اسلامی امروزه با هر سلیقه، گرایش و باوری که زندگی می‌کنند امنیت و پیشرفت مادی و معنوی خود را مدیون شهدا و امام شهدا هستند.»
او با بیان این که لازم نیست تا همه مردم انقلابی بوده و باور‌های انقلابی داشته باشند، افزود: «تن‌ها مقداری انصاف کفایت می‌کند تا انسان سر تعظیم در مقابل شهدا و خانواده‌های شهدا فرود آورد. اگر کمی به اطراف نگاه کنیم متوجه دخالت قدرت‌های در منطقه خاورمیانه می‌شوید. آن‌ها گروه‌های تروریستی را مسلح کرده و به‌جان این منطقه انداخته‌اند. اگر به کشور‌های پیشرفته اروپایی، جنوب شرق آسیا و قاره آمریکا توجه کنید متوجه می‌شوید که آتش ناامنی و تلفات در این کشور‌ها بیشتر از جمهوری اسلامی است.»
قالیباف ادامه داد: «ما در محیط، شهر و کشوری امن زندگی می‌کنیم، این امنیت را بدون شک مدیون شهدا هستیم. به عنوان نمونه می‌توان به شهدای نیروی انتظامی این استان شهیدپرور به خصوص «شهید بیات» و «شهید فعال» که توفیق آشنایی نزدیک در دوره خدمت نیروی انتظامی با این شهید عزیز را داشتم اشاره کرد. چند روزی از مسئولیت فرماندهی ایشان در استان قزوین نگذشته بود که با وقوع زلزله در منطقه الموت این عزیز درراه خدمت به مردم شهید شد.»
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: «امروز در مجلس بزرگداشت شهدا با افتخار می‌گویم که بهترین دوران خدمت من پس از دوران دفاع مقدس، زمانی بود که با عزیزان در نیروی انتظامی مشغول به فعالیت شدم. صادقانه می‌گویم روزی که قصد ورود به این مجموعه را داشتم، دارای چنین ذهنیتی نبودم و ذهنم در فضای این موضوعات جولان می‌داد که چه خواهد شد؟ اما پس از چند ماه مشاهده کردم در محیطی قرار دارم که می‌توانم بگویم برای خدمت و کار کردن به مردم بهترین است.»
او ادامه داد: «روزی که آنجا پا گذاشتم ناامنی‌ها در شرق کشور به اوج خود رسیده بود، من مردد بودم آیا نیروی انتظامی پای کار امنیت کشور هستند و می‌توانیم مانند دوران دفاع مقدس که پشت خاکریز‌ها مقابل دشمن بایستیم و بجنگیم؟ آیا این بچه‌ها اهل این‌گونه جنگیدن هستند؟ تصورم خلاف این موضوع بود، اما چند ماه بعد که در کنار این عزیزان در کوه‌ها، بیابان‌ها بودیم متوجه شدم که مثل همان رزمنده‌های دوران دفاع مقدس تا پای جان می‌جنگند.»
قالیباف افزود: «من به این نیرو‌ها افتخار می‌کردم چرا که نیروی انتظامی از سربازان تا فرماندهان همگی پای کار بودند. آن روز متوجه شدم که تا چه اندازه این نیرو مظلوم است که نمی‌تواند این ظرفیت را به افکار عمومی منتقل کند. این نیرو مظلوم است، چون هیچ‌کسی سختی‌های این مجموعه را نمی‌تواند حس کند.»
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که امنیت لازمه زندگی فردی و جمعی ما است، ادامه داد: «اگر امنیت نباشد هیچ‌چیزی در زندگی در دور مادی و معنوی مستقر نخواهد شد، به‌ویژه زمانی که ناامنی در حوزه امنیت ملی و اجتماعی قرار گیرد.»
او با اشاره به دیدارش با مقام معظم رهبری در زمان فرماندهی‌اش تصریح کرد: «این موضوع را با دقت گوش دهید تا قدر رهبری و زندگی در نظام ولایی را بدانید. در یکی از ملاقات‌هایی که با رهبر معظم انقلاب داشتم، ایشان فرمودند: فلانی حواست در برقراری امنیت برای مردم باشد. به این نکته توجه کن که امنیت برای مردم به عهده نیروی انتظامی است. امنیت مانند خورشیدی است که به هنگام وقتی طلوع بر همه بندگان می‌تابد. چه افرادی که شب تا صبح عبادت خدا را به‌جا آورده و از خستگی خوابیده‌اند و چه افرادی که شب تا صبح معصیت خدا را کردند. خورشید بر همه آن‌ها می‌تابد.»
او افزود: مقام معظم رهبری فرمودند شما در نیروی انتظامی در امنیت باید مانند خورشید باشید و بدون آنکه بدانید این افراد با چه سلیقه، گرایش، دین و مذهبی هستند باید از امنیت و عدالت به‌طور مساوی برخوردار شوند به‌جز افرادی که مجرم هستند و جرمی مرتکب شدند که با آن‌ها براساس قانون باید برخورد کنید. ایشان در ادامه فرمودند که در اجرای قانون دقت کنید، اگر کسی جرمی مرتکب شده باید در چارچوب قانون با او برخورد شود.
 
منبع: فردا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار