روحانی: تهدید‌های مجازی باید در شبکه ملی اطلاعات حداقل شود
کد خبر: 963795
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042j5
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
رئیس‌جمهور با تأکید بر لزوم کاربست روش‌های علمی، ایجابی و نتیجه بخش برای مصونیت کشور و جامعه از تهدید‌های فضای مجازی، گفت: تهدید‌های فضای مجازی باید در بستر شبکه ملی اطلاعات به حداقل ممکن برسد و راه کوتاه‌تر و مؤثرتری جز این وجود ندارد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش فارس، حسن روحانی عصر شنبه در جلسه شورای عالی فضای مجازی با اشاره به لزوم نگاه جامع، علمی و نتیجه‌بخش برای مدیریت فضای مجازی، تأکید کرد: فناوری‌های نوین ارتباطی قادرند تحرک فراوانی در خدمت امن‌تر و ارزان‌تر به مردم، اشتغال، رونق تولید و شفافیت در بازار ایفا کنند.
وی افزود: انفعال، چه در بهره‌گیری از فرصت‌ها و چه در مقابله با تهدید‌های فضای مجازی و همچنین نادیده گرفتن فرصت‌های فناوری‌های ارتباطی و خدماتی که به مردم می‌دهند، به‌خاطر نگرانی از تهدید‌های آن نتیجه بخش نیست.
رئیس‌جمهور فناوری را بخش مهمی از سبک زندگی جامعه دانست و با تأکید بر لزوم کاربست روش‌های علمی، ایجابی و نتیجه بخش برای مصونیت کشور و جامعه از تهدید‌های فضای مجازی، گفت: تهدید‌های فضای مجازی باید در بستر شبکه ملی اطلاعات به حداقل ممکن برسد و راه کوتاه‌تر و موثرتری جز این وجود ندارد.
در این جلسه نظام هویت معتبر در فضای مجازی کشور مورد بررسی قرار گرفت و خطوط اجرایی آن به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید.
بر این اساس نظام هویت معتبر در فضای مجازی برای هر نوع تعامل فنی، اقتصادی (پولی و مالی)، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اداری میان اشخاص، گروه‌ها، اشیا، خدمات، محتوا‌ها و مکان‌ها مورد نیاز بوده و موجب توسعه اقتصادی و تسهیل امور اداری کشور خواهد شد.
هدف از ایجاد این نظام، استقرار زیست بوم تأمین‌کننده زیر ساخت تعاملات آزادانه، سالم، پویا، مسئولانه و سودمند با رعایت حقوق فردی و جمعی در روابط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فناورانه بین انواع موجودیت‌ها در فضای مجازی است که زمینه لازم را برای توسعه کسب و کار‌های دیجیتال، سامانه‌های فنی، رسانه‌های تعاملی و خدمات اداری ایجاد می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار