اموال بنیاد را با زبان خوش بازگردانید
کد خبر: 963393
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042cb
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
خط و نشان رئیس جدید بنیاد مستضعفان در مراسم معارفه
با برگزاری مراسم تودیع و معارفه بنیاد مستضعفان سکان نهاد‌های حمایتی تحت نظر مقام معظم رهبری به دست نیرو‌های تازه‌نفس افتاد که به نظر می‌رسد هدف این تغییر، تلاش بیشتر و با توان بالاتر برای محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات به محرومان باشد.
مهران ابراهیمیان
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: با برگزاری مراسم تودیع و معارفه بنیاد مستضعفان سکان نهاد‌های حمایتی تحت نظر مقام معظم رهبری به دست نیرو‌های تازه‌نفس افتاد که به نظر می‌رسد هدف این تغییر، تلاش بیشتر و با توان بالاتر برای محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات به محرومان و در عین حال چابک‌سازی و کوچک‌سازی بخش اقتصادی با نیرو‌های مدیریتی جوان‌تر باشد. چیزی که فتاح آن را چنین بیان کرد: «انتظار از بنده این است که سرعت کار بیشتر شود.»

‌حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران، در خصوص دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر تلاش بنیاد برای محرومیت‌زدایی گفت: نهاد‌های فعال در این زمینه تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا نظر حضرت آقا تأمین شود؛ ضمن اینکه به نظر می‌رسد که این روند بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تاکنون گره‌های زیادی از محرومان گشوده‌اند، گفت: این نهاد‌ها خدمات ارزشمندی انجام داده‌اند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: امیدواریم آقای فتاح نیز با استفاده از نیروی جوانی خود و آقای سعیدی‌کیا با تجربه‌ای که دارند، در بنیاد مستضعفان خدمات ارزنده‌ای ارائه دهند و شاهد محرومیت‌زدایی در کشور، با خدمات ارائه شده از سوی بنیاد مستضعفان باشیم.

محمد محمدی گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه بنا بر نظر رهبری، مدیر توانمندی مدیریت را به مدیر توانمند دیگری واگذار می‌کند، گفت: مهم‌ترین اقدام آقای سعیدی‌کیا در این مدت توجه ویژه به محرومان بوده است و در این مدت ۸۲ هزار سند املاک علوی در ۱۶ استان به مساحت ۲۶۷ میلیون متر مربع به ارزش هزار و ۶۲۴ میلیارد تومان به فقرا و محرومان داده شد.
وی با تأکید بر توصیه رهبری در حکم آقای فتاح به استفاده از نیروی «جوان» گفت: این تدبیر حضرت آقا برای سال‌های آینده است که از جوانان برای پیشرفت کشور استفاده کند و امروز این پیشرفت‌های کشور به برکت کار و فعالیت جوانان است.

هدف‌گذاری بنیاد برای تکمیل آزادراه تهران- شمال

همچنین در این مراسم پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه فردا بازدیدی از آزادراه تهران - شمال با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه خواهم داشت، گفت: ما پای آزادراه می‌ایستیم تا تمام شود و به سرعت به بهره‌برداری برسد.
فتاح اظهار داشت: بنیاد مستضعفان، بنگاهی صرفاً اقتصادی نیست، بلکه فرهنگی، انقلابی و اجتماعی است. وی با بیان اینکه افزایش اعتماد عمومی به بنیاد اهداف اصلی ماست، گفت: بنده موظف هستم به نحوی عمل کنم که هیچ ابهامی در مورد بنیاد وجود نداشته باشد.

فتاح بیان کرد: در مورد پلاسکو ساختمان پشتی در حال بازسازی است. ۲۵۰ نفر هم در ساختمان جدید هستند که با نماینده صنف جلسه می‌گذارم و اطمینان می‌دهم که حتماً پروژه به سرعت اجرا شود، البته آن صنف هم باید با ما همکاری کند. به هر حال ساختمان جدید پلاسکو، آن ساختمان قبلی نیست.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه در دوره جدید سرعت کار‌ها را بیشتر خواهیم کرد، گفت: ما جای دولت را نمی‌گیریم، در این باره غلو شده است. همه بنیاد را روی ترازو بگذاریم نسبت به دولت یک درصد هم نیست.

خط و نشان اولیه

فتاح در ادامه این مراسم خط و نشان اولیه‌ای هم کشید و گفت: از این تریبون به یکسری از افراد قرار نیست ما اینجا خدمتی به آن‌ها بدهیم، بنابراین می‌گویم آن‌هایی که مالی دستشان است باید با زبان خوش تخلیه کنند و امیدواریم برای برخورد با آن افراد به زبان ناخوش متوسل نشویم.
فتاح با بیان اینکه انتظار از بنده این است که سرعت کار بیشتر شود، گفت: در دوره جدید بنیاد کوچک‌تر و در عرصه‌های مختلف چابک‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه هیچ چیز پنهانی در بنیاد نداریم و مالیات هم پرداخت کرده‌ایم، تصریح کرد: سود فعالیت‌های اقتصادی را باید بالا ببریم و حتما باید بالاتر از ۸ درصد قبلی باشد حالا این سود را چه کار کنیم. این سود را به پروژه آزادراهی اختصاص دهیم، ترمینال سلام را بسازیم یا اینکه به محرومان اختصاص دهیم. بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی فقط بنیاد اقتصادی نیست. سود فعالیت‌های بنیاد باید معطوف به محرومان و مستضعفان باشد و هیچ‌چیز پنهان در بنیاد نخواهیم داشت.

تشریح عملکرد ۵ ساله بنیاد مستضعفان از زبان سعیدی‌کیا

رئیس سابق بنیاد مستضعفان نیز در این مراسم عملکرد پنج ساله این بنیاد را در بخش‌های مختلف تشریح کرد.
محمد سعیدی‌کیا گفت: تبدیل بنیاد مستضعفان به معنای واقعی کلمه این بنیاد، خارج کردن یک نقطه از محرومیت و آغاز کمک به نقاط دیگر محروم برای رهایی از محرومیت‌های موجود، تجدید ساختار و کاهش بروکراسی، اشاعه مدیریت جهادی و به‌کارگیری جوانان مستعد ارزشی و نیز توجه به امور فرهنگی و مدیریت بهتر فعالیت‌های اقتصادی از جمله فعالیت‌های انجام شده طی پنج سال اخیر است.
وی با اشاره به ارزآوری ۹۰۰ میلیون یورویی این نهاد در سال ۹۷ گفت: با توجه به اقدامات انجام شده در قلعه گنج، نرخ بیکاری این منطقه از ۲۵ درصد تک رقمی شده و جرم ۷۰ درصد کاهش یافته است.
سعیدی‌کیا افزود: طی پنج سال اخیر یکی از اولویت‌های کاری ترویج مدیریت جهادی بوده است که همچنان تداوم خواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه بودجه بنیاد در سال ۹۳ حدود ۶۰ میلیارد تومان بود، افزود: این بودجه سال ۹۷ به حدود ۵۱۵ میلیارد تومان افزایش یافت و امسال نیز حدود ۸۰۰ میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه سود بنیاد مستضعفان از ۵ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: تأمین خانه برای خانواده‌های پرمعلول با مشارکت بنیاد مسکن و سازمان‌های حمایتی، حمایت از خانوار‌های سه نوزاد و بیشتر، ساخت مدارس و بیمارستان، برنامه سفر زیارتی ارزان قیمت، تأمین کل سیمان مورد‌نیاز برای بازسازی در سوانح طبیعی، اهدای سبد کالا به مادران باردار و مستضعف، اجرای اردو‌های دانش‌آموزی در اردوگاه لواسان و... از جمله اقدامات انجام شده طی پنج سال اخیر است.

رئیس سابق بنیاد مستضعفان با بیان اینکه با همکاری بنیاد علوی و معاونت روستایی رئیس‌جمهوری در سه سال اخیر حدود ۶۵ میلیارد تسهیلات یارانه‌ای روستایی پرداخت شده است، اظهار کرد: تا تیرماه امسال جمعاً ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از این طرح‌ها به تصویب بانک رسیده که ۳ هزار و ۲۰۰ طرح وام خود را دریافت کرده‌اند. در این مدت ۲۲۰ مورد به بهره‌برداری رسیده و محصول آن در بازار است.
وی درباره ساماندهی فعالیت‌های اقتصادی بنیاد مستضعفان گفت: تعداد هلدینگ را از ۲۲ به ۱۰ هلدینگ کاهش داده؛ ۸۰ شرکت را منحل و ۹ شرکت را وارد بورس کردیم و ۱۱ شرکت دیگر، شرایط ورود به بورس را دریافت کرده‌اند.

بودجه محرومان در بنیاد مستضعفان ۱۵ برابر شد

در آغاز این مراسم یحیی آل‌اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق که عضو هیئت امنای بنیاد مستضعفان نیز است، اظهار داشت: در پنج سال اخیر ۸۰ هزار سند زمین به فقرا و محرومان اهدا شد.
عضو هیئت امنای بنیاد مستضعفان گفت: بودجه محرومان در مدت فعالیت آقای سعیدی‌کیا ۱۰ تا ۱۵ برابر افزایش یافته ضمن آنکه هزار و ۸۰۰ کلاس درس ایجاد شده است.
وی افزود: ۱۲ منطقه برای محرومیت‌زدایی کامل در این مدت انتخاب و آغاز شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار