۲ اعتراف جالب از یک اصلاح‌طلب
کد خبر: 962823
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042TP
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
علی شکوری راد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی افراد شایسته‌ای نیستند و اصلاح‌طلبان مجبور شده‌اند که آن‌ها را به مجلس بفرستند. او در گفتگو با روزنامه همشهری در مورد آنکه احزاب اصلاح‌طلب پس از انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نظارتی بر دولت و نمایندگان اصلاح‌طلب نداشتند، می‌گوید: «من به صراحت می‌گویم که توان این کار وجود نداشت، چون ما حزبی با همه ارکان لازم برای نظارت و ساپورت بر محصول انتخاباتی‌مان نداشتیم؛ مثلاً در همین انتخابات مجلس دهم ما نتوانستیم افراد شایسته و برجسته خودمان را به مجلس بفرستیم. ما لیست ۳۰ نفره تهران را از درون سبد شورای نگهبان انتخاب کردیم و در همین لیست ۳۰ نفره تهران بخش اعظم‌شان را برای نخستین‌بار می‌دیدیم و می‌شناختیم و آن‌ها را در لیست گذاشتیم؛ چون افراد برجسته و شناخته‌شده ما یا به‌دلیل سابقه رد صلاحیت اساساً ثبت‌نام نکرده بودند و یا رد صلاحیت شده بودند. به همین دلیل ما این لیست ۳۰ نفره را مورد حمایت قرار دادیم که طیف تندرو مجلس را تصاحب نکنند. لیست ۳۰ نفره تهران افراد خوبی هستند، اما همگی توانمند نیستند. حتی اگر می‌توانستیم تعداد اندکی افراد درجه یک‌مان را با لیست ۳۰ نفره تهران راهی مجلس کنیم سازماندهی آن‌ها در مجلس دوچندان می‌شد.»
فی الحال مهم نیست که شکوری راد برای این مجبور بودن به انتخاب چنین نمایندگانی چه دلیلی می‌آورد و آیا متهم کردن شورای نگهبان به چنین تقصیری درست است یا نه، اما دو اعتراف در این بخش از سخنان او جالب توجه است: اول آنکه او نمایندگان تهران را به دور از صفت شایستگی توصیف می‌کند، وصفی که اگر از سوی اصولگرایان انجام می‌شد، می‌گفتند توهین به نمایندگان مجلس است. دوم آنکه او اذعان می‌کند افراد این لیست را نمی‌شناخته‌اند، اما از آن‌ها حمایت کرده و از مردم خواسته‌اند به این لیست ناشناخته رأی دهند، صرفاً برای آنکه طرف مقابل رأی نیاورد!
او البته در مورد دولت مورد حمایت اصلاح‌طلبان هم سخنان جالبی می‌گوید: «روحانی که در شعارهایش اعلام کرده بود به عقب باز‌نمی‌گردیم، در چینش کابینه‌اش به عقب بازگشت، در رویکردهایش در دوره دومش نشان داد رو به جلو حرکت نکرد و بلکه به مطالبات مردم هم بی‌توجه بود. به شخص جهانگیری هم انتقاد دارم و او نباید به‌راحتی به این وضعیت رضایت می‌داد، ما او را تخطئه می‌کنیم چرا‌که نمی‌فهمیم با این شرایط او چرا در دولت مانده است؟»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار