تیتر دوسویه شرق برای فروش نفت
کد خبر: 956563
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040qR
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
روزنامه شرق در تیتر یک خود خبر از «فروش مخفی نفت» می‌دهد. روتیتر هم نام کشور‌های هند و ترکیه را با خود دارد: «با وجود ادعای هند و ترکیه درباره توقف خرید نفت از ایران، تأکید شد: فروش مخفی نفت» در متن گزارش شرق از زبان نرسی قربان، کارشناس حوزه انرژی آمده که «کشور‌هایی مثل ترکیه و هند یا ژاپن که اعلام می‌کنند از ایران نفت نخواهند خرید، تحت فشار ایالات متحده این موضع را اعلام می‌کنند. بنابراین ممکن است این کشور‌ها با مکانیسم‌های دیگری این خریداری را انجام دهند که اگر انجام دهند، بازگو کردن ندارد، اما قطعاً میزان و نحوه خریدش متفاوت با گذشته خواهد بود، یعنی این معاملات علنی نخواهد بود و میزان خرید هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد.»
نکته جالب همین تأکید کارشناس مورد مصاحبه شرق، بر این است که اگر با مکانیسم دیگری نفت را می‌خرند، «بازگو کردن ندارد» و سؤال این است که اگر بازگو کردن ندارد، چطور خود روزنامه شرق به این سیاست توجه نکرده و «فروش مخفی نفت» تیتر یک آن شده است! اگر قرار است رجزخوانی برای امریکا باشد که تهدید و تحریم‌هایت بی اثر است و ما کار خودمان را می‌کنیم، نیازی به اشاره به اسم کشور‌های خریدار ندارد.
رجزخوانی‌ها و گفتن از آنکه در برابر کارشکنی‌های امریکا قرار است چه کنیم، نباید به نحوی باشد که بتوان آن را «گرا دادن» تلقی کرد.
روزنامه شرق روشن نیست ذوق زده است از اینکه می‌توانیم نفت‌مان بفروشیم یا آنکه از این مخفی‌کاری در فروش پنهانی نفت ناراحت است و ترجیح می‌دهد آن را علنی کند. فروش نفت و مباحث پیرامون آن با موضوع تحریم‌های امریکا جزیی از منافع ملی کل کشور است و نباید خبررسانی در مورد آن به‌گونه‌ای باشد که بوی دادن اطلاعات به بیگانگان بگیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار