سارقان گاوداری قتل را انکار کردند
کد خبر: 955684
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040cG
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷
شش مرد سارق که در جریان سرقت از یک گاوداری مرتکب قتل شده‌بودند، روز گذشته در حالی پای میز محاکمه ایستادند که عامل اصلی قتل در زندان فوت شده بود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، بسیاری از کسانی که به اتهام قتل بازداشت‌می‌شوند برای ارتکاب سرقت دست به عمل مجرمانه می‌زنند، اما در جریان سرقت است که مرتکب قتل می‌شوند و خودشان هم پس از بازداشت در آستانه مرگ قرار می‌گیرند. در پرونده‌ای که اوایل سال‌۸۹ با قتل نگهبان یک گاوداری در جریان سرقت میلیاردی تشکیل شد، مأموران بعد از حضور در محل با جسد مرد ۴۵‌ساله به نام احمد روبه‌رو شدند که بر اثر ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات برای دستگیری عاملان حادثه آغاز شد تا اینکه مأموران از طریق بررسی دوربین‌های مداربسته یکی از سارقان حرفه‌ای به نام شهروز را تحت تعقیب قرار داده و او را بازداشت کردند. او در بازجویی‌ها به سرقت منجر به قتل با همدستی برادر و دوستانش اعتراف کرد و گفت: «مدت‌ها گاوداری را زیر نظر داشتیم تا اینکه نقشه سرقت را طراحی کردیم. روز حادثه طبق نقشه از دیوار گاوداری وارد محوطه شدیم که نگهبان ما را دید و شروع به سر و صدا کرد. از او خواستیم ساکت باشد، اما او به فریادهایش ادامه داد به همین خاطر به او حمله کردیم و او را به قتل رساندیم. سپس چند رأس گاو سرقت کردیم و گریختیم.»
بعد از اقرار‌های متهم، برادر و چند نفر از همدستان آن‌ها شناسایی و بازداشت شدند و همگی به جرمشان اقرار کردند، سپس بنا به شواهد و مدارک موجود، شهروز به اتهام مباشرت در قتل و مشارکت در سرقت و دیگر متهمان به اتهام معاونت در قتل و مشارکت در سرقت روانه زندان شدند، اما شهروز در روند بازجویی‌ها در زندان بر اثر حمله قلبی فوت کرد.
پرونده بعد ازگذشت هشت‌سال با شناسایی اولیای‌دم کامل و به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و صبح دیروز روی میز قاضی قربان‌زاده قرار گرفت. ابتدای جلسه ولی‌دم حاضر در جلسه با اعلام گذشت گفت: تقاضای دیه دارد.
در ادامه برادر شهروز در جایگاه قرار گرفت و با انکار جرمش گفت: «چند سال قبل به خاطر سرقت از گاوداری دستگیر شدم و بعد از تحمل دوران محکومیت آزاد شدم. باور کنید در این سرقت نقشی نداشتم و احتمالاً پلیس به خاطر سابقه‌ای که داشتم مرا دستگیر کرد.»
دیگر متهمان که آن‌ها نیز برادر بودند در جایگاه قرار گرفتند و با انکار جرمشان یکی از آن‌ها گفت: «زمان حادثه ۱۸‌سال بیشتر نداشتم که تحت بازجویی مجبور شدم به قتل و سرقت اعتراف کنم و برادرم را نیز به عنوان همدست معرفی کنم.» آخرین متهم که با قرار وثیقه آزاد بود و در جلسه حضور نداشت، وکیل وی در جایگاه قرار گرفت و با انکار جرم برای موکلش درخواست برائت کرد.
در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار