قیمت های سبز در بازار اجاره مسکن
کد خبر: 725002
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0032ba
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
در دهه‌های گذشته عمده سیاست‌گذاری دولتمردان در بازار مسکن در حوزه مسکن ملکی متمرکز بوده است. به ویژه در دو دولت گذشته بارزترین سیاست‌گذاری بخش مسکن در قالب طرح مسکن مهر رخ نمود که همان مسکن ملکی است. در مقابل در بازار اجاره سیاست مشخص و خاصی پیگیری و اجرایی نشده است.

روزنامه دنیای اقتصاد: در دهه‌های گذشته عمده سیاست‌گذاری دولتمردان در بازار مسکن در حوزه مسکن ملکی متمرکز بوده است. به ویژه در دو دولت گذشته بارزترین سیاست‌گذاری بخش مسکن در قالب طرح مسکن مهر رخ نمود که همان مسکن ملکی است. در مقابل در بازار اجاره سیاست مشخص و خاصی پیگیری و اجرایی نشده است.

بازاری که به دلیل تاثیرپذیری مستقیم از رخدادهای اقتصادی جامعه در تمامی ادوار همپای نرخ تورم عمومی حرکت کرده و حتی در برخی برهه‌ها از آن پیشی گرفته است و نرخ اجاره بها را گرم‌تر کرده است. هر سال با شروع فصل گرما فصل جابه جایی مستاجران نیز آغاز می‌شود و انتظار برای گرم‌تر شدن رشد اجاره بها بیشتر. روندی که ممکن است چندان با توان مالی بسیاری از مستاجران همخوانی نداشته باشد.

بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از میان 100 فایل ارائه شده در بازار رهن و اجاره پنج روز ابتدایی تابستان در یک سامانه مجازی نشان می دهد 40 واحد مسکونی با نرخی کمتر از واحدهای مشابه خود در یک منطقه از سوی مالکان برای اجاره پیشنهاد شده‌اند و به‌عنوان ارزان‌ترین‌های بازار رهن و اجاره در هفته نخست تابستان محسوب می‌شوند که با رنگ سبز در این سامانه ارائه شده‌اند. بالاترین نرخ اجاره این واحدهای مسکونی که متراژی بین 50 تا 70 مترمربع دارند مربوط به واحدی 75 متری در محله الهیه است که 2 میلیون و 500 هزار تومان از سوی مالک تعیین شده است.

مبلغ ودیعه پیشنهادی نیز 20 میلیون تومان است. این در حالی است که طبق بررسی‌های انجام شده نرخ اجاره مناسب برای این واحد مسکونی حدود 3 میلیون و 300 هزار تومان با مبلغ ودیعه 55 میلیون تومان است. محدوده این واحدهای مسکونی همراه با نرخ رهن و اجاره آنها در جدول زیر ارائه شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار