حمله «تك‌تيرانداز امريكايي» به اسلام و مسلمانان
کد خبر: 700025
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002w6j
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۰:۲۹
اكران اين فيلم موج ضداسلامي امريكا را سه برابر كرده است
مدت زيادي تا برگزاري مراسم اسكار مانده است، اما از هم‌اكنون مي‌توان فيلم از‌ پيش‌تعيين‌شده براي كسب جايزه بهترين فيلم اين دوره از جوايز اسكار را پيش‌بيني كرد.
سميرا سروش
مدت زيادي تا برگزاري مراسم اسكار مانده است، اما از هم‌اكنون مي‌توان فيلم از‌ پيش‌تعيين‌شده براي كسب جايزه بهترين فيلم اين دوره از جوايز اسكار را پيش‌بيني كرد.

 مثل تمام سال‌هاي گذشته فيلمي بايد جايزه اسكار را بگيرد كه همچون «‌آرگو»‌ يك پروپاگاندا و در راستاي سياست‌هاي امريكا باشد و حالا «تك‌تيرانداز امريكايي» اينجاست؛ اثري با پيام‌هاي به شدت نژادپرستانه و ضداسلامي! به دنبال موفقيت فروش فيلم «تك‌تيرانداز امريكايي» در دومين هفته از اكران آن گروهي به نمايندگي از جامعه امريكايي‌هاي عرب، ‌خواستار واكنش فوري عوامل اين فيلم به تهديدهاي ضداسلامي شده‌اند كه با اكران اين فيلم جنگي نامزد جايزه اسكار 2015 سه برابر شده است.

پيام‌هاي نفرت كاربران امريكايي توئيتر عليه اعراب

به گزارش «جوان»، فيلم «تك‌تيرانداز امريكايي» نامزد شش جايزه اسكار از جمله جايزه بهترين فيلم اسكار 2015 شده است. داستان آن درباره كريس كايل، نظامي مشهور نيروي دريايي ايالات‌متحده‌امريكا در عراق است؛ چهره‌اي كه شهرت سياهش به داشتن ركورد بيشترين آمار قتل و كشتار در تاريخ نظامي ايالات‌متحده است. در پرونده كريس كايل 255 مورد قتل احتمالي و 160 مورد قتل تأييد شده است. ظاهراً تماشاي اين فيلم اميال ضداسلامي و كشت و كشتار مسلمانان و اعراب را در وجود تماشاگران امريكايي بيدار كرده است تا آنجا كه جست‌و‌جويي سريع در فضاي توئيتر به خوبي تأثير منفي اين فيلم روي مردم امريكا را نمايان مي‌سازد.  يكي از كاربران امريكايي توئيتر نوشته است: «‌فيلم عالي بود و حالا واقعاً دلم ميخواد چند تا عرب عمامه‌دار رو قتل‌عام كنم.»

يكي ديگر از اين كاربران نوشته است: «‌تك‌تيرانداز امريكايي من را تهييج مي‌كند كه بروم و چند تا از اين عرب‌هاي لعنتي را از هستي ساقط كنم.» كاربر ديگر نيز نوشته است: «‌خوشحالم كه اين فيلم عرب‌ها را به همان شكلي كه واقعاً هستند نمايش مي‌دهد؛ جانوران و تفاله‌هاي موذي كه مي‌خواهند ما را نابود كنند.»

حتي جيمز وودز، بازيگر امريكايي هم وارد اين كارزار نفرت شد و در توئيتي نوشت: «‌هر موقع كه يك نيروي مسلح امريكايي ماشه را مي‌كشد يكي از كساني كه جنگجويان امريكايي را كشته يا مجروح مي‌كند مي‌ميرد و ديگر براي ما تهديد محسوب نمي‌شود.»

  درخواست ADC‌ از كوپر و ايستوود
به دنبال اين اتفاق، كميته ضدتبعيض نژادي امريكايي - عرب نامه‌اي را خطاب به بردلي كوپر، بازيگر اين فيلم و نيز كلينت ايستوود، كارگردان آن ارسال كرده و از آنان خواسته است كه هرچه سريع‌تر در راستاي كاهش اين شعارهاي نفرت‌انگيز اقدام و تلاش كنند.
عابد ايوب، مدير حقوقي و سياست ملي كميته ضدتبعيض نژادي امريكايي – عرب (ADC)‌ به گاردين گفته است كه همزمان با اكران گسترده فيلم «‌تك‌تيرانداز » امريكايي، شكايت عليه تهديدهاي ضداسلامي به اين سازمان سر به فلك گذاشته است. آخرين اثر سينمايي كلينت ايستوود تاكنون موفق به فروش 90 ميليون دلار شده است. رقمي كه براي ماه ژانويه به عنوان اولين ماه سال نو ميلادي بيشتر از حد معمول است.

ايوب گفته است: «‌آخرين بار كه ما شاهد افزايش شديد ميزان شكايت‌هاي ضداسلامي به اين سازمان بوديم به ماجراي سال 2010 ساخت مسجدي اسلامي در نزديكي برج‌هاي دوقلوي امريكا بر‌مي‌گردد.» اين كميته در روز پنج‌شنبه گذشته نامه‌اي را خطاب به كوپر و كلينت ايستوود نوشت و از آنها خواست كه تهديدات عليه مسلمانان و جامعه عرب را محكوم كنند.  ايوب گفته است: «‌ما از آقاي ايستوود يا آقاي كوپر مي‌خواهيم كه به مردم بگويند از فيلم ما براي ترويج نفرت يا تعصب كوركورانه استفاده نكنند.

از فيلم ما براي گسترش نفرت و تعصب و به عنوان بستري براي چنين ديدگاه‌هاي نژادپرستانه‌اي استفاده نكنند. اگر بخواهند چيز ديگري اضافه كنند مي‌توانند بگويند كه عرب‌ها در امريكا درست مانند ساير امريكايي‌ها هستند.»
نمايندگان كوپر و ايستوود تاكنون پاسخي به اين اظهارات كميته ضد تبعيض نژادي امريكايي – عرب نداده‌اند. ست روگن، بازيگر امريكايي در توئيتي درباره «تك‌تيرانداز ‌امريكايي» يادآور شده است كه اين فيلم او را ياد فيلم تبليغاتي تك‌تيرانداز نازي‌ها مي‌اندازد. در لس‌آنجلس امريكا روي يكي از بيلبوردهاي تبليغاتي اين فيلم با اسپري عبارت «قتل عام» نقاشي شده است؛ پيامي كه امريكايي‌ها را به آزار و اذيت و قتل مسلمانان تهييج مي‌كند.

  رانيا خالك:  تك‌تيرانداز امريكايي پروپاگانداي درخشان امريكاست‌
رانيا خالك، خبرنگار مستقل و نويسنده سايت «‌انتقاضه الكترونيك»‌ درباره فيلم «‌تك‌تيرانداز»‌ امريكايي نوشته است: «‌اين فيلم به شكل گسترده‌اي باعث تحريك مردم شده و من البته از اين موضوع خيلي شگفت‌زده نشدم. تك‌تيرانداز امريكايي يك پروپاگانداي درخشان براي امريكا است كه براي تجاوزات نظامي امريكا ارزش قائل مي‌شود و آن را تطهير مي‌كند؛‌ اين فيلم نژادپرستانه‌ترين نمايش از اعراب در سال‌هاي اخير است كه به طور مؤثري سعي دارد به كمپين‌هاي بمب‌گذاري رو به گسترش امريكا در خاورميانه مشروعيت ببخشد.»

براساس اين گزارش فيلم «‌تك‌تيرانداز امريكايي»‌ تمجيد طيف‌هاي مختلف سياسي در امريكا را با خود همراه كرده است از جمله افرادي كه از اين فيلم حمايت كرده‌اند جو بايدن، معاون رئيس‌جمهور امريكا است كه گفته است بعد از تماشاي اين فيلم در واشنگتن دي‌سي اشك ريخته است. «‌تك‌تيرانداز امريكايي» در حالي با اين همه تمجيد و تحريكاتي كه عليه اسلام به وجود آورده است نامزد شش جايزه اسكار شده كه حالا شانس آن براي كسب جايزه بهترين فيلم اسكار بالا رفته است اما اين اثر سينمايي چيزي نيست جز تجليل هاليوود از يك قاتل توده‌اي و حمايتش از نژادپرستي و دروغ‌هايي كه كايل مأمور نيروي دريايي امريكا مدام پشت سر هم در طول فيلم مي‌بافد و آن را به خورد مخاطب مي‌دهد. حتي رسانه‌هاي خارجي هم درباره صحت و سقم مسائل مطرح شده در فيلم بحث مي‌كنند.

 حالا با وجود همه اين حواشي و اهداف سياسي و ضداسلامي كه اين فيلم عليه جامعه اعراب و مسلمان امريكا پياده كرده است احتمال ديدن جايزه اسكار در دستان كلينت ايستوود دور از واقعيت نيست به خصوص كه مسئولان جايزه سياسي اسكار بدشان نمي‌آيد كه پير كهنه‌كار سينماي خود را روي سكوهاي برتر اين جايزه جهاني ببينند. اكران اين فيلم و بالا گرفتن كلام نفرت و خشم عليه مسلمانان در حالي به شكلي مشكوك با اتفاقات ماه گذشته شارلي ابدو و ساير حوادث تروريستي همزمان شده است كه دنياي اسلام كماكان در قبال اين محصولات تبليغاتي هيچ واكنش معقول و حساب شده‌اي ندارد جز دفاع و حركت رو به عقب.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار