کد خبر: 1236885
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۶
رییس کمیته ستاد امنیت انتخابات استان تهران:
معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران با اشاره به استقرار ۶ هزار و ۶۹۴ شعبه اخذ رأی در این استان گفت: انتخابات در تمام شعب اخذ رأی استان تهران در امنیت کامل برگزار شد.

جوان آنلاین: محسن نایبی صبح شنبه در جمع خبرنگاران ضمن تقدیر از مردم برای حضور مؤثر و مشارکت در آزمون سیاسی انتخابات، در خصوص وضعیت، پس از برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان تهران، اظهار کرد: خدا را شاکریم که شاهد رخداد هیچ اتفاق امنیتی در کشور و استان تهران نبودیم و انتخابات در ۶ هزار و ۶۹۴ شعبه اخذ رأی استان در امنیت کامل برگزار شد.

نایبی در خصوص روند اعلام آرا گفت: پس از اینکه کار شمارش آرای یک شهرستان تمام می‌شود آمار و اطلاعات به وزارت کشور اعلام و پس از تجمیع آمار اعلام می‌شود.

معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران با بیان اینکه طبق قانون نامزد پیروز کسی است که نصف به علاوه یک رأی را داشته باشد افزود: مردم شکیبایی داشته باشند تا ستاد وزارت کشور آرا را اعلام کند.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت رفتن انتخابات به دور دوم چه آمادگی‌هایی در استان تهران پیش بینی شده است، عنوان کرد: با توجه به زمان محدود فرآیند انتخابات از همان ابتدا در ستاد انتخابات تمام تمهیدات برای کشیده شدن احتمالی به دور دوم انتخابات اندیشیده شده و از ابتدا به همه دستگاه‌های امنیت و اطلاعاتی اعلام شد که پیش بینی‌ها طوری باشد که فرض کنیم دو مرحله انتخابات داریم و دستگاه‌های خدمات رسان آمادگی کامل را داشته باشند.

رئیس کمیته ستاد امنیت انتخابات استان تهران در ادامه امنیت زیرساخت‌ها بسیار مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه انتخابات در همه کشور و به تبع آن در استان تهران به صورت برخط در احراز هویت انجام شده و این موضوع مستلزم آن است که زیر ساخت‌ها به خوبی فراهم شوند و خوشبختانه مشکلی در این حوزه نداشتیم، لذا با توجه به تمهیدات و پیش بینی‌ها آمادگی داریم که در صورت نیاز و اعلام وزارت کشور مرحله دوم انتخابات را نیز برگزار کنیم.

نایبی در خصوص مشارکت مردم در ساعات پایانی اخذ رأی نیز گفت: در ساعت پایانی اخذ رأی طبق قانون از مردم حاضر در شعب اخذ رأی شده و مشکلی نداشتیم و شمارش پس از اخذ کامل آرا و صورتجلسه آغاز شده است.

رئیس کمیته ستاد امنیت انتخابات استان تهران در خصوص شمارش آرا بیان کرد: با توجه به تفکیک راحت تر آرا در انتخابات ریاست جمهوری، با سرعت شمارش انجام و در سامانه‌ها ثبت شده و وزارت کشور آمار را احصا و در نهایت اعلام می‌کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار