کد خبر: 1232610
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
رئیس شورای اطلاع رسانی دولت پاسخ داد

جوان آنلاین: رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در اظهار‌نظری دلایل نام‌نویسی نکردن دکتر مخبر در انتخابات ریاست جمهوری را تشریح کرد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سپهر خلجی، در این توضیح عنوان کرده است: بعد از شهادت آیت‌الله رئیسی به صورت طبیعی آنچه محل تأمل بود چگونگی تداوم مسیر خدمت و پیگیری راه، اندیشه و شعار‌های شهید عزیز جمهور بود. اجماع اعضای دولت نیز بر ضرورت تداوم مسیر خدمت با مسئولیت آقای مخبر قرار گرفت. خلجی اضافه کرده: در همین دو هفته تا آخرین لحظات پایان نام‌نویسی کاندیداها، به‌رغم مراجعات مکرر قشر‌های مختلف مردم، اعضای دولت، بسیاری از دانشگاهیان، علما، روحانیون و برخی دلسوزان نظام، دکتر مخبر حاضر به نام‌نویسی نشد! چرا؟ دلایلی که در زیر می‌شمارم برداشت از گفتگو‌ها و رفت‌وآمد‌های چند روز اخیر با آقای مخبر است: مخبر خود را متعهد می‌دانست که بار مسئولیتی که با فقدان آیت‌الله رئیسی به دوش گرفته به انتها برساند و درگیر شدن در جریان رقابت، او را از ادای تکلیف نسبت به مردم بزرگوار ایران اسلامی و روح شهید خدمت باز ندارد، زیرا ورود به رقابت‌های انتخاباتی، بگو مگو‌های سیاسی و... می‌توانست به اداره بی‌طرفانه دولت و نیز برگزاری انتخابات آسیب بزند و باعث کندی یا توقف انجام امور کشور و خدمت به مردم شود. از سوی دیگر او در این ۵۰ روز بر اساس حکم رهبر معظم انقلاب امانتدار دولت است و ضروری بود این امانت را با دقت و حساسیت تمام به سرمنزل برساند. او تکلیف خود را اجرای دقیق و بدون کم و کاست دستور رهبر انقلاب و انجام وظیفه قانونی دانست. 
 وی اضافه کرد: مخبر از روز اول که بنا به خواست و تأکید شهید رئیسی به دولت آمد به رئیس‌جمهور شهید وعده کرده بود که این راه پر مشقت را با تمام توان، همراه با رئیسی عزیز تا انتها طی کند. او هیچ گاه تصور اداره دولت بدون رئیسی را در ذهن نداشت و نتوانست به خود بقبولاند که در فقدان شهید رئیسی جانشین او و عهده‌دار مسئولیت وی گردد. با وجود مراجعات غالب اعضای دولت و شخصیت‌های سیاسی به آقای مخبر برای کاندیداتوری، او در پاسخ به تمام این مراجعات گفت تمام تمرکز من بر روی ایفای درست کار دولت است و هیچ اراده‌ای برای نام‌نویسی یا هماهنگی برای ترکیب دولت چهاردهم را ندارم که تا آخر هم پای این حرف ایستاد. بنابراین ادعای هماهنگی با فلان شخصیت یا جریان سیاسی برای انتخابات بی‌پایه است. سپهر خلجی ادامه داده: در حال حاضر با دستورات و پیگیری‌های دکتر مخبر، تمامی بخش‌های دولت با قوت در حال تداوم خدمت و انجام مأموریت‌های خود هستند و علاوه بر مراقبت در خصوص جلوگیری از کوچکترین توقف و کندی در این مسیر، رعایت دقیق ضوابط و مقررات با جدیت دنبال می‌شود. این صحنه برای مخبر آزمون ولایتمداری و پاسداری از مشی و مسیر شهید رئیسی بود.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
محمد حسین
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۷:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
0
0
درود بر آقای مخبر که وارد بازی های سیاسی انتخاباتی نشد و خود رو مبرا از هر گونه زد و بندهای انتخاباتی دانست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار