کد خبر: 1160841
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004rzF
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در بازدید از تعدادی از مدارس غیردولتی پایتخت گفت: شهریه اضافه و خارج از ضوابط سازمان باید به خانواده‌ها برگردانده شود.
موضوع افزایش شهریه مدارس غیردولتی، این روز‌ها زیاد شنیده می‌شود؛ خانواده‌ها می‌گویند امسال شهریه مدارس خیلی گران شده‌است و این در حالی است که سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی عنوان کرده که هنوز شهریه مدارس غیردولتی را اعلام نکرده‌است. به‌رغم اعلام‌نشدن شهریه، برخی مدارس غیردولتی به خانواده‌ها مبالغی را به عنوان شهریه اعلام کرده‌اند و برخی هم حتی مبالغی را از خانواده‌ها دریافت کردند. همه این موارد در حالی است که ثبت‌نام رسمی مدارس غیردولتی هنوز آغاز هم نشده‌است.
در همین راستا تیم‌های نظارتی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی و همچنین وزارت آموزش و پرورش از فعالیت مدارس غیردولتی بازدید به عمل می‌آورند.
احمد محمودزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش در خصوص بازدید از چند مدرسه شهر تهران گفت: بازدید‌های دوره‌ای و سرزده برای سال تحصیلی آینده را مدتی است آغاز کرده‌ایم و هدف رصد فعالیت‌های مدارس غیردولتی به صورت کامل است که ضمن برجسته‌سازی اقدامات کیفی مثبت، جلوی اشتباهات احتمالی گرفته شود. وی افزود: یکی از نکاتی که در بازرسی‌ها تأکید داریم، تفکیک شهریه مصوب و شهریه فوق برنامه است. مدارس باید برای شهریه‌ای که از خانواده‌ها دریافت می‌کنند، برنامه‌های مشخص و اجرا شده داشته باشند و به هیچ عنوان نباید وجوهی اضافه بر شهریه و خارج از ضوابط و مقررات دریافت کنند. محمودزاده با بیان اینکه هنوز شهریه مدارس غیردولتی ابلاغ نشده‌است، افزود: وقتی شهریه ابلاغ نشده‌است، پیش‌ثبت‌نام باید بر اساس شهریه سال قبل صورت پذیرد و در همین راستا اعلام کرده‌ایم که شهریه اضافه و خارج از ضوابط و مقررات سازمان که از خانواده‌ها گرفته شده‌است باید برگردانده شود. وی به جریمه دو مدرسه که شهریه خارج از مصوبه برای سال آینده داشته‌اند، اشاره کرد و افزود: مدارس غیردولتی که شهریه اضافه از خانواده‌ها دریافت کنند ضمن اینکه باید شهریه‌های اضافی مازاد بر مصوبه را برگردانند، در سال تحصیلی ۱۴۰۳- ۱۴۰۲ افزایش شهریه نخواهند داشت و باید طبق شهریه سال قبل ثبت‌نام کنند. محمودزاده تصریح کرد: با متخلفان احتمالی و کسانی که در خصوص افزایش شهریه و مشوش کردن جو روانی جامعه تأثیرگذار باشند اعم از مسئولان مدرسه یا منطقه برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار