کد خبر: 1133393
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kqX
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۰
مردم مناطق کم‌برخوردار سه استان محروم کشور از خدمات ۱۶۰ بیمارستان و مرکز بهداشتی و درمانی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام بهره‌مند هستند.

محمد مهجوری، معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت با بیان اینکه بنیاد برکت تا به امروز ۱۶۰ بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی شامل خانه بهداشت، مرکز جامع سلامت، آزمایشگاه، پایگاه اورژانس، مرکز تجهیزات پزشکی و پایگاه سلامت را در مناطق محروم و روستایی سه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسانده و تقدیم مردم این مناطق کرده است، گفت: این بنیاد برای ساخت و تکمیل ۱۷۳ بیمارستان و مرکز بهداشتی و درمانی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان جنوبی قرارداد دارد که تا به امروز ۱۶۰ بیمارستان و مرکز به بهره‌برداری رسیده و ۱۳ مرکز دیگر هم در دست اجراست.
مهجوری در تشریح پروژه‌های بهداشتی و درمانی بنیاد برکت در سه استان مذکور افزود: از ۱۶۰ بیمارستان و مرکز بهداشتی و درمانی که به بهره‌برداری رسیده، به ترتیب ۹۶، ۴۹ و ۱۵ بیمارستان و مرکز در مناطق محروم و روستایی استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان جنوبی واقع شده است.
این مسئول با تأکید بر اینکه عمده بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی برکت در مناطق کم‌برخوردار قرار دارند، گفت: بنیاد برکت ساخت و تکمیل ۲۹۸ بیمارستان و مرکز بهداشتی و درمانی در کشور را در دستور کار دارد که تا به امروز ۲۴۹ بیمارستان و مرکز را به بهره‌برداری رسانده است. به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، ۶۵۰ منطقه روستایی تحت پوشش طرح‌های بهداشتی و درمانی این بنیاد قرار دارند.
مهجوری از تکمیل و ساخت ۱۰ هزار پروژه عمرانی و زیربنایی برکت در سال جاری خبر داد و گفت: این طرح‌ها در ۳۱ استان کشور اجرا می‌شوند و ۴ هزار و ۵۰۰ روستا تحت پوشش فعالیت‌های بنیاد در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی قرار دارند. وی یادآور شد: بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، اجرا و تکمیل پروژه‌های بهداشتی و درمانی را در مناطق محروم و روستایی کشور دنبال می‌کند. مهجوری درباره طرح‌های عمرانی و زیربنایی برکت در کشور توضیح داد: بنیاد برکت ساخت و تکمیل ۵۸ هزار پروژه عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آبرسانی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد که از این تعداد، بیش از ۵۲ هزار طرح را تکمیل کرده و به بهره‌برداری رسانده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار