ایستگاه تزریق گاز مارون راه‌اندازی می‌شود
کد خبر: 1120930
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hbW
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰

با هدف جلوگیری از سوختن گاز و آلودگی محیط‌زیست ایستگاه تزریق گاز مارون راه‌اندازی می‌شود.
علیرضا دانشی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در جریان بازدید از ایستگاه تزریق گاز مارون برافزایش شتاب در راه‌اندازی ایستگاه تزریق گاز مارون تأکید کرد و افزود: صرفه اقتصادی هنگفتی در پی عدم گاز سوزی حاصل خواهد شد و علاوه بر حفاظت از زیست بوم پیرامونی، منابع هیدروکربوری که سرمایه مردم است، در راستای تولید پایدار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی این اقدام را گامی مهم در راستای تثبیت فشار، جلوگیری از افت فشار و افزایش دبی مخزن آسماری مارون برشمرد و افزود: هر آنچه لازم باشد در اختیار شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون قرار خواهد گرفت تا پس از رفع اشکال از شبکه خروجی خطوط لوله، ایستگاه تزریق گاز مارون مجدداً در سرویس قرار گرفته و با تزریق گاز، از گاز سوزی و افت فشار مخزن جلوگیری به عمل‌آید. این مسئول ادامه داد: پس از بررسی کاستی‌ها و موانع موجود مقرر شد تا ترابری سنگین شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون راه‌اندازی شود تا نیاز‌های این شرکت را در حوزه ماشین‌آلات سنگین و فوق سنگین برآورده سازد.
قباد ناصری با ارائه شرح فعالیت‌های پیش‌رو گفت: پس از عملیات خاکبرداری، ضخامت سنجی، تعویض مواضع معیوب و اجرای اصلاحیه، امکان راه‌اندازی ایستگاه با یک ردیف توربوکمپرسور جهت تزریق روزانه ۳۵۰ میلیون فوت مکعب گاز به مخزن از طریق یک شاخه به لوله اصلی و چاه‌های مربوطه فراهم خواهد شد. وی افزود: علاوه بر این، با احداث خط ۸ اینچ زیرزمینی گاز از مجتمع تفکیکی شادگان به کارخانه گاز و گاز مایع ۴۰۰، از سوختن بیش از ۱۵ میلیون فوت مکعب گاز در شرایط فعلی جلوگیری می‌شود. وی با بیان اینکه ظرفیت ایستگاه تزریق گاز مارون به عنوان بزرگ‌ترین ایستگاه کشور، یک‌میلیون و ۴۵۰ هزار فوت مکعب در روز است، افزود: بنابر طرح بزرگ نوسازی کامل تأسیسات، در سال‌های آتی می‌توانیم بیشترین بهره را از تزریق گاز داشته باشیم؛ با وجود این همه مانع، اکنون شرایط پایداری را تجربه کرده و در حال رفع نیاز‌های اصلی‌مان یعنی لوله‌های ۱۶ و ۶ اینچ از منابعی مثل دیگر شرکت‌های بهره‌بردار و لوله سازان داخلی هستیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار