عوامِ خاص؛ عامل جذابیت پیش‌بازی
کد خبر: 1119888
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hKi
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶
برخلاف تصورات برخی از برنامه‌ سازان که مدام میخواهند کیفیت پایین محصول خود را به کمبود بودجه نسبت دهند اتفاقا اگر هوش لازم پشت کاری باشد حتما با حداقل هزینه هم می‌توان سرگرم کرد.
ساده و جمع و جور و بی ادا هم می‌شود سرگرم کرد و در عین سرگرمی قدری کارکرد ادبی داشت و مقادیری هم اطلاعات عمومی به مخاطب داد. برنامه اینترنتی "پیش‌بازی" ازجمله مصادیق همین تولید جمع و جور ولی موثر است.
"پیش‌بازی" که از طریق پلتفرم تماشاخونه عرضه شده ویژه برنامه ای است مختص جام جهانی فوتبال ولی قصد دارد به جای تمرکز بر فوتبال به نوعی دائره المعارف تصویری درباره شرکت کنندگان جام جهانی باشد. در هر اپیزود برنامه "پیش‌بازی"، یکی از کشورهای شرکت کننده در جام جهاني از نظر موقعیت جغرافیایی، ماهیت تاریخی و ویژگی های زیست محیطی و البته تاریخچه فوتبالی آن بررسی می‌شود.
طراحی دکور زیبا و در عین حال بی زرق و برق و با نوعی رنگ بندی پرانرژی و کنارش لحن بی پیرایه و خودمانی مجری، کارشناس و مهمانان برنامه باعث می‌شود بتوان بی کسالت برنامه را تماشا کرد و لذت برد.
طراحی موشن گرافیک‌های حاوی اطلاعات پایه‌ای کشورها و کنارش ارائه تصاویر دیدنی از طبیعت و زیست‌بوم هر کشور باعث شده برنامه "پیش بازی"، متنوع گردد.
قرار دادن کپشن زیر نام کارشناسان پیش‌بازی خوب است ولی بهتر بود کپشن‌ها کامل و هم تخصص کارشناس و هم مثلا رشته تحصیلی‌اش را معرفی می‌کرد.
یکی از جلوه‌های بدیع پیش‌بازی می‌تواند این باشد که به جای افراد چهره و به اصطلاح سلبریتی، عوامِ خاص هستند که به عنوان مهمان برنامه حاضر می‌شوند. حالا چرا عوامِ خاص؟ چون اگرچه مهمانان برنامه در ظاهر گمنام هستند ولی هر یک در حیطه ای که طرف پرسش قرار می‌گیرند دارای داده های عمومی متعارفی هستند. فی‌المثل در یکی از قسمت‌های پیش‌بازی می‌بینیم که یک نوجوان عشق فوتبال می‌آید و با تسلط درباره فوتبال انگلیس حرف میزند یا جوانی می‌آید و درباره سفر به مکزیک و تجربه‌اش از رشوه خواری در این کشور می‌گوید...
"پیش بازی" بخشی از معرفی هر کشور را به جلوه های فرهنگی-هنری-ادبی هر کشور ارائه داده که می‌تواند به نوعی وجهه فرهنگی یک برنامه سرگرم کننده ورزشی را اقناع کند.
برنامه "پیش‌بازی" در ۳۲ قسمت از طریق پلتفرم تماشاخونه در دسترس مخاطبان است و برخلاف بسیاری از پلتفرم‌ها، هیچ هزینه‌ای هم برای تماشا از مخاطب دریافت نمی‌کند.
اینکه بتوان مخاطبان را بی اغراق های پر شده در برخی برنامه های ورزشی و در فضایی آرام و بی حاشیه سازی و بدون هر گونه سلبریتی، سرگرم کرد و در عین حال دانش عمومی او را هم ارتقا داد، اقدامی است که "پیش بازی" در آن موفق بوده و می‌تواند الگویی باشد برای دیگر برنامه سازان.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار