عراق نباید گذرگاه تهدید برای همسایگان باشد
کد خبر: 1119737
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hIH
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۹
عمار حکیم خطاب به سفیر آمریکا:
«سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با «الینا رومانوسکی» سفیر آمریکا در بغداد تأکید کرد که این کشور با جدیت در پی آن است که گذرگاه یا مبدأ هرگونه تهدید برای امنیت و ثبات همسایگان نباشد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق، در دیدار با سفیر امریکا در بغداد تازه‌ترین تحولات سیاسی عراق و منطقه و روابط بغداد و واشنگتن و راه‌های گسترش آن را بررسی کرد.

در این دیدار که در دفتر رهبر جریان حکمت ملی در بغداد انجام شد، حکیم بر اهمیت ثبات در عراق به عنوان یکی از ارکان اصلی امنیت و ثبات منطقه تأکید کرد.

وی همچنین حمایت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و حمایت پارلمانی و ثبات امنیتی و افزایش درآمد‌های مالی عراق را عواملی برای موفقیت دولت جدید عراق به ریاست محمد شیاع السودانی دانست.

حکیم در این دیدار بار دیگر بر تمایل عراق به برقراری روابط متوازن با همه طرف‌ها بر اساس اصل حاکمیت و تحقق منافع ملی تأکید کرد.

وی همچنین خواستار مشارکت بیشتر در حمایت از عراق در برابر تغییرات آب‌وهوایی و مبارزه با بیابان‌زایی و اصلاحات اقتصادی شد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین تأکید کرد که این کشور با جدیت در پی آن است که گذرگاه یا مبدأ هرگونه تهدید برای امنیت و ثبات همسایگان نباشد.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار