فاصله کمی تا دستیابی به توافق با ایران داشتیم
کد خبر: 1119606
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hGA
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۸
رابرت مالی:
فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران بار دیگر ایران را به تلاش برای ساخت تسلیحات هسته‌ای متهم کرد و مدعی شد: قبل از اینکه ایران درخواست پایان تحقیقات آژانس را مطرح کند، به توافق نزدیک بودیم.

رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در ادامه اظهارات بی اساس خود ضمن مطرح کردن ادعای همیشگی، بار دیگر ایران را به تلاش برای ساخت تسلیحات هسته‌ای متهم کرد و مدعی شد قبل از اینکه ایران درخواست پایان تحقیقات آژانس را مطرح کند، به توافق نزدیک بودیم.

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران دراین خصوص ادامه داد: پیش از آن که ایران درخواست پایان تحقیقات آژانس بین المللی انرژی اتمی را مطرح کند، فاصله بسیار اندکی تا دستیابی به توافق داشتیم.

گفتنی است در پیش نویس نهایی که امضای آن در گذشته، قریب الوقوع بود، ایران خواستار تضمین‌هایی برای اعمال نشدن مجدد تحریم‌ها در صورت خروج واشنگتن از توافقنامه هسته‌ای بود.

رابرت مالی در ادامه در واکنش به افزایش غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم در سایت هسته‌ای فردو، این ادعای تکراری که ایران چند هفته با سلاح هسته‌ای فاصله دارد را مطرح کرد و مدعی شد: اولین گزینه درخصوص برنامه هسته‌ای ایران دیپلماسی است، اما ابزار‌های دیگر مانند گزینه نظامی نیز وجود دارد.

رابرت مالی ادعا کرد: دیپلماسی همچنان اولین گزینه ما برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است، اما ابزار‌های دیگری نیز وجود دارد.

وی در ادامه ادعا‌های تکراری خود ضمن اعلام اینکه به فشار علیه ایران ادامه دادیم، مدعی شد: به سبب حمایت این کشور از آنچه وی به زعم خود آنرا تروریسم و نقض حقوق بشر و نیز برنامه موشکی خواند، تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کردیم.

رابرت مالی چندی پیش هم در ادامه لفاظی‌ها ضد ایران ادعا کرده بود: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در صورت شکست دیپلماسی در برابر تهران، گزینه نظامی را بررسی خواهد کرد. (جزئیات بیشتر)

درخصوص ایران هنوز به مرحله گزینه نظامی نرسیده ایم

نشریه فارن پالسی با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود بخش‌هایی از جلسه گفتگو با رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران را منتشر کرد و نوشت:

پرسش از رابرت مالی: ما را از جزئیات نقشه (تدوین شده) برای جلوگیری از تبدیل شدن ایران به قدرت هسته‌ای آگاه کنید.

رابرت مالی: رئیس جمهور آمریکا گفته است که به عنوان آخرین راهکار، با گزینه نظامی موافقت می‌کند...، اما ما هنوز به آنجا نرسیده ایم. ما هنوز امیدواریم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار