«بسیج» امید کشور برای پیشرفت است
کد خبر: 1118211
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gtf
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
خطیب نماز جمعه تهران:
هم تفکر بسیجی و هم نهاد بسیج، امید ما برای رسیدن به آرزو‌های ملت ایران است. اکنون نوبت اعجاز بسیجی است و در گام دوم انقلاب باید بسیج قهرمان در همه زمینه‌ها بدرخشد. 
هم تفکر بسیجی و هم نهاد بسیج، امید ما برای رسیدن به آرزو‌های ملت ایران است. اکنون نوبت اعجاز بسیجی است و در گام دوم انقلاب باید بسیج قهرمان در همه زمینه‌ها بدرخشد. 
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، خطیب نمازجمعه این هفته تهران در خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه این هفته تهران با اشاره به پنجم آذر سالروز تأسیس بسیج مستضعفین گفت: تأسیس سازمان بسیج مستضعفین تنها ۲۲ روز بعد از فتح لانه جاسوسی و هنگامی که انقلاب اسلامی وارد رویارویی مستقیم با دشمن اصلی خود، یعنی شیطان بزرگ امریکای جهانخوار شد، بود. در واقع می‌توان گفت یک الهام قدسی بر قلب مطهر امام راحل بود و ضمیر منیر و نورانی این حکیم ربانی دریافت کرد. 
خطیب جمعه تهران خطاب به نمازگزاران اضافه کرد: در هفته گذشته تحلیل ژرف و حکیمانه‌ای را از رهبر معظم انقلاب درباره شرایط کشور دریافت کردید. جان کلام در سخن ایشان این بود که مسئله بین ما و استکبار جهانی مسئله پیشرفت است و نمی‌خواهند جمهوری اسلامی پیشرفت کند. ایشان فرمودند: وظیفه همه این است که برای پیشرفت ایران کار کنند، لذا بسیج امید کشور برای پیشرفت است. هم تفکر بسیجی و هم نهاد بسیج، امید ما برای رسیدن به آرزو‌های ملت ایران است. 
وی افزود: اکنون نوبت اعجاز بسیجی است و در گام دوم انقلاب باید بسیج قهرمان در همه زمینه‌ها بدرخشد. اول در ساخت انسان تراز انقلاب اسلامی که مهم‌ترین هنر مکتب بسیج است و باید قوی‌تر از گذشته ادامه یابد. در جهاد پیش رو و تمدن‌سازی و در پیشرفت باز چشم امید به بسیج است. در ترویج معنویت و اخلاق‌مداری و مبارزه با فقر و تبعیض، چشم امام و امت به شما دل‌های پاک و اراده پولادین شماست. 
حاج‌‍‌علی‌اکبری ادامه داد: امیدواریم عزیزان ما در نهاد بسیج به بسیج دانش‌آموزی و معلمان و فرهنگیان اولویت دهند. اصلی‌ترین جایی که ما باید برای بسیج سرمایه‌گذاری کنیم، این حوزه است. به مسجد و پایگاه‌های بسیجی باید بیش از گذشته اهمیت دهیم و باید این پایگاه‌ها تقویت شوند. این فهرست شوق‌انگیزی که بسیج داشته است، باید منتشر شود و این‌ها مسیر‌های پیش رو است. 
 
 گزارش سفر به سیستان‌و‌بلوچستان
وی ادامه داد: هفته گذشته هیئتی را رهبری به سیستان‌و‌بلوچستان اعزام کردند و بنده هم بودم. با گروه‌های مختلف مردم بحمدالله دیدار کردیم و مطالب علما و نخبگان و بخش‌های گوناگون را شنیدیم و با توجه به حوادث اخیر در استان و در جریان ناآرامی‌ها که در زاهدان رخ داده بود، بخشی از هموطنان ما کشته شده بودند و رهبری علاوه بر تدابیر استانی ایشان فرمودند که هیئت به استان برود و مسائل را ببیند و تدابیر تکمیلی را ابلاغ کند و طی یک هفته این کار انجام شد. ابراز شوق و شکر به درگاه خداوند را داریم، به خاطر بلوغ سیاسی مردم در جریانات اخیر که واقعاً انسان نمی‌داند چه بگوید و شما مردم دوست و دشمن را شگفت‌زده کردید. رهبر عزیز پایان بشارت فتنه‌انگیزی را دادند و این فتنه‌انگیزی‌ها جمع خواهد شد. 
 
 دست مریزاد به مسئولان هسته‌ای
حاج‌علی اکبری ضمن تشکر از رفتار و اقدامات دولت و دستگاه دیپلماسی در برابر جریانات اخیر گفت: رفتار مضحک و طنز‌های تلخی که در روز‌های اخیر از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌شنویم و مواضعی که کشور‌های اروپایی دارند، خنده‌دار و طنز است. مسئولان ما در برابر جبهه غربی و اسرائیلی ایستادند و غنی‌سازی ۶۰درصدی را آغاز کردند که دست‌مریزاد دارد. برخی کشور‌های اروپایی بدانند پرونده‌شان در برابر ملت ایران مفتوح است و به وقتش جواب پس خواهند داد. 
 پیروزی انقلاب  هندسه قدرت را در دنیا تغییر داد
سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین هم در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران گفت: نظام نوین جهانی در حال شکل‌گیری است. قدرت از غرب در حال انتقال به شرق عالم است. 
وی افزود: قدرت علمی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و امنیتی در غرب عالم در حال انتقال به شرق است و در قلب آسیا، ایران عزیز با یک گفتمان تمدنی و جذاب، پرچمدار تولید تمدن نوین اسلامی است و با عبور از مرحله دولت‌سازی و جامعه‌پردازی و نیل به مرحله تمدن‌سازی قرار دارد. 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: بعد از رنسانس که شاهد خلق مکاتب کاذب غربی بودیم و جذابیت‌های کاذبی را برای ملت‌های جهان ایجاد کردند، بیش از سه قرن توانستند دنیا را بفریبند و با سوار شدن بر قدرت اقتصادی برآمده از چپاول و غارت ملت‌های تحت سلطه نظام‌های مورد نظر خود را در دنیا ایجاد کردند و مردم کشور‌ها را تحت سیطره و ظلم و استعمار و استثمار خود قرار دهند. 
وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی سرآغاز فروپاشی این روند بود. پیروزی انقلاب اسلامی هندسه قدرت را در دنیا تغییر داد. امام و ملت بزرگ ایران با پیروزی انقلاب اسلامی مفهوم قدرت را تغییر دادند. 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: امروز نظام سلطه و در رأس آن امریکا با داشتن قدرت نظامی بالا و قدرت اقتصادی قابل توجه، فاقد توانایی اعمال قدرت در مناطق خارج از امریکا هستند، به همین دلیل امریکا در مسیر فروپاشی و اضمحلال قرار گرفته است. 
 
 غرب گفتمانی برای عرضه  به بشریت ندارد
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه گفتمان لیبرال‌دموکراسی به عنوان آخرین گفتمان تمدن غرب فاقد جذابیت برای ملت‌های دنیا شده است، گفت: امروز در غرب گفتمانی برای عرضه به بشریت وجود ندارد، از طرفی دیگر با پیروزی انقلاب یک گفتمان با پرچمداری ملت بزرگ ایران در سطح دنیا انتشار پیدا کرد. 
وی تأکید کرد: فتنه‌ای که این روز‌ها در جریان است، سازمان سیا و موساد آن را مدیریت کرد و با به کارگیری همه ظرفیت‌ها در دنیا و با به کارگیری سازمان‌های جاسوسی با تمرکز بر اغتشاش در مناطق غربی کشور، خواستند به زعم خود مسیر این گفتمان را مسدود کنند. 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: آنان تصور می‌کردند با تلاش‌های مذبوحانه جاسوسی خواهند توانست مسیر یک ملت بزرگ را متوقف کنند، اما دیدید ملت ایران چگونه مقابل این توطئه ایستاد. فرزندان اسلام با دست خالی و بدون سلاح در مقابل این توطئه ایستادند و این توطئه شکست خورد. 
سردار سلیمانی تأکید کرد: بسیج پرچمدار گفتمان انقلاب اسلامی است و تفکر بسیجی در کشور ما حکمفرماست و ما امروز دارای ملت بسیجی هستیم. بسیجیان پرچمداران تفکر بسیجی در بین ملت ایران و حاملان ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند. دنیا باید بداند با وجود مردمی بسیجی و شکل‌گیری جبهه مقاومت و در گام دوم انقلاب، شاهد خلق پیروزی انقلاب و ساقط شدن رژیم منحوس کودک‌کش اسرائیل خواهیم بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار