خانواده‌های شهدای اخیر حافظ امنیت کشور: افراد موثر در ایجاد اغتشاشات محاکمه شوند
کد خبر: 1106695
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dtv
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
خانواده‌های شهدای اخیر حافظ امنیت کشور در بیانیه‌ای خواستار محاکمه افراد موثر در ایجاد اغتشاشات اخیر شدند و تاکید کردند: افرادی که به هر نحو نقشی در دامن زدن به تشنجات و اعمال خشونت علیه مال و جان هموطنان را داشته‌اند موظف به پاسخگویی به مراجع قانونی شوند.
 ۵ خانواده از خانواده‌های شهدای اخیر حافظ امنیت کشور در بیانیه‌ای خواستار محاکمه افراد موثر در ایجاد اغتشاشات اخیر شدند. 

در این بیانیه‌ که به امضای خانواده‌های شهیدان زارع مویدی، دوست محمدی، جاویدی، اجاقی و خالقی از شهدای حافظ امنیت رسیده است از دستگاه‌های مسئول خواسته شده تا همه افرادی که به هر نحو در بروز تشنجات و اعمال خشونت علیه مال و جان هموطنان و دامن زدن به آن نقش داشتند، موظف به پاسخگویی به مراجع قانونی شوند. 

خانواده‌های این شهدا در بخش دیگری از این بیانیه رسیدگی به نقش برخی چهره ها که با اظهارنظرهای خود زمینه‌ساز آسیب به اموال عمومی و خصوصی و پایمال شدن حق حیات انسان ها شدند، خواستار شدند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

احترام به مال، جان و آبروی هر انسان را  از اصول اولیه تمامی ادیان الهی و جوامع متمدن بشری است. تعرض به این سه دارایی مادی و معنوی انسان‌ها نزد هر انسان حق جو  و آزاده‌ای محکوم است.

در این میان معدودی از چهره‌های هنری و اجتماعی که اعتبار و آبروی کاری خود را از محبت همین مردم کسب کرده‌اند، بدون هر گونه تامل و بررسی و به نحوی شتاب‌زده و فارغ از توجه به عواقب و تبعات اقدامات خود، به تشویق اذهان و تحریک عواطف عمومی پرداختند که موجب افزایش تشنجات و درگیری‌ها و منجر به فوت تعدادی از هموطنان بی‌گناه گردید.

اینک و بنا بر رعایت و احترام و الزامات مسئولیت اجتماعی افراد در اظهارات و اقداماتی که زمینه‌ساز این آسیب‌ها و پایمال شدن حق حیات انسان‌ها شده، انتظار داریم به اقدامات و نقش این افراد رسیدگی گردد و تمامی افرادی که به هر نحو نقشی در بروز و دامن زدن به تشنجات و اعمال خشونت علیه مال و جان هموطنان را داشته‌اند موظف به پاسخگویی به مراجع قانونی شوند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار