جای خالی مساجد در شهرک‌های جدید گلستان
کد خبر: 1106320
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dns
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
در شهرک‌های جدید و مسکن مهر استان گلستان، مسجد و فضا‌های عمومی وجود ندارد و برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید در این زمینه اقدامات جدی‌تری صورت گیرد.

در شهرک‌های جدید و مسکن مهر استان گلستان، مسجد و فضا‌های عمومی وجود ندارد و برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید در این زمینه اقدامات جدی‌تری صورت گیرد.
حجت‌الاسلام روح‌الله سلیمانی‌فرد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان از عدم تعبیه فضا‌های مذهبی مانند مسجد در شهرک‌ها و شهر‌های جدید استان انتقاد کرد.
وی با بیان اینکه گلستان رتبه پنجم را از نظر موقوفات و رقبات دارد و ۷۱ هزار رقبه وقفی در این استان به ثبت رسیده، از وجود ۱۲۳ امامزاده و بقعه متبرکه خبرداد و گفت: ۳ هزار و ۷۰۰ مکان مذهبی و ۲ هزار و ۹۰۰ مسجد در استان داریم.
سلیمانی فرد بیان کرد: هزار و ۴۰۰ خادم مسجد و اماکن مذهبی داریم که ۶۰ درصد آن‌ها اهل سنت هستند.
وی اضافه کرد: اعتبارات اماکن مذهبی در سال گذشته ۲۴ میلیارد تومان بود که ۶۷ درصد آن محقق شد و رشد هشت برابر را شاهد بودیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان تصریح کرد: پراکنش جغرافیایی اماکن مذهبی در استان مناسب نیست به عنوان مثال در شهرک‌های جدید و مسکن مهر، مسجد و فضا‌های عمومی وجود ندارد و اگر می‌خواهیم آسیب اجتماعی کمتر شود باید راه و شهرسازی در این زمینه ورود جدی تری داشته باشد.
وی عنوان کرد: گلستان رتبه ۲۵ را در فعالیت قرآنی داشت که در سال گذشته به همت متولیان به رتبه چهارم رسیدیم و امیدواریم که چهره‌های جدید را در این زمینه معرفی کنیم.
سلیمانی‌فرد گفت: مردمی کردن وقف، توجه به بانوان و نظارت بر خیریه‌های از جمله رویکرد‌های جدید سازمان اوقاف است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار