تداوم قطعی آب شرب در شهرکرد/ تصفیه‌خانه‌ها‌ قادر به تصفیه آب کدر نیستند
کد خبر: 1100752
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cM4
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
مدیرعامل آبفا چهارمحال و بختیاری با اشاره قطعی آب شهرکرد، چند شهر و ۶۵ روستا، گفت: ۲۲ استان به کمک آمدند تا مشکل قطعی آب حل و رفع شود.
 

احمدرضا محمدی با اشاره به اینکه تصفیه خانه گردنه خلک از کار نیفتاده است، اظهارداشت: شدت کدورت آب چشمه کوهرنگ به حدی است که هیچ تصفیه‌خانه‌ای قادر به تصفیه آب آن نیست.

 وی ادامه داد: روز گذشته شدت کدورت آب چشمه 950 بود، ما منتظریم تا کدورت آب پایین آید تا تصفیه‌خانه بتواند با مواد منعقد کننده و کمک گروهی که از تهران آمده آن را ارتقا داده و آب را تصفیه کنند اماچشمه متلاطم است و امکان تصفیه آب وجود ندارد.

مدیرعامل آبفا چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هنوز مشکل آبرسانی به برخی محلات و طبقات بالایی ساختمان‌ها وجود دارد، افزود: چند چاه کشاورزی در حال اضافه شدن به مدار است.

محمدی بیان کرد: پمپی هم در حال نصب است تا آورده تصفیه‌خانه سامان اضافه شود، آبرسانی سیار همچنان ادامه دارد و آب بسته‌بندی هم توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: تعداد 11 چاه وارد مدار است و در حال لوله‌گذاری 3 چاه دیگر هستیم همچنین در حال مذاکره برای وارد کردن چند چاه دیگر به مدار هستیم، چشمه کوهرنگ 400 لیتر بر ثانیه آب وارد مدار می‌کرد که ما آن را از دست دادیم ما باید 40 چاه را وارد مدار کنیم تا مشکل حل شود زیرا هر چاه 10 لیتر آب دارد.

محمدی با اشاره به اینکه فقط شهرکرد نیست که مشکل آب دارد و چند شهر و 65 روستای دیگر هم آبشان حذف و  آبرسانی سیار می‌شود، گفت: شرکت آبفا استان و 22 استان دیگر که به استان آمده‌اند در حال کمک هستند تا مشکل حل شود اما مردمی که آب دارند باید در حد ضرورت مصرف کرده و صرفه‌جویی و مدیریت مصرف کنند تا مشکل حل شود.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار