ایجاد ۴۰۰ هزار شغل پایدار به همت بنیاد برکت تا پایان سال
کد خبر: 1100066
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cB0
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
با سرمایه‌گذاری ۴۰هزار میلیارد تومانی از محل منابع تسهیلات بانک‌ها و آورده مردم ۴۰۲ شهرستان و ۱۰هزار و ۲۰۰ روستا تحت پوشش طرح‌های اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام قرار می‌گیرند.

با سرمایه‌گذاری ۴۰هزار میلیارد تومانی از محل منابع تسهیلات بانک‌ها و آورده مردم ۴۰۲ شهرستان و ۱۰هزار و ۲۰۰ روستا تحت پوشش طرح‌های اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام قرار می‌گیرند.
با امضای تفاهمنامه ۴۰ هزار میلیارد تومانی ایجاد اشتغال درسراسر کشور بین بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و هشت بانک عامل قرار است طی دو سال و در بیش از ۱۰ هزار روستا سرمایه‌گذاری شود که در سال جاری جشن ایجاد چهارصدهزارمین شغل برگزار خواهد شد.
عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه بنا داشتیم تا پایان سال ۱۴۰۱، از طریق طرح‌های خرد و کلان بخش‌های مختلف ستاد مانند برکت و تدبیر، ۳۵۰ هزار شغل را در کشور ایجاد کنیم، گفت:، اما با امضای این تفاهمنامه امیدواریم تا پایان سال بتوانیم شکرانه ایجاد چهارصدهزارمین شغل در کشور را برگزار کنیم.
وی افزود: برهمین اساس قرار است ۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از محل منابع تسهیلات بانک‌ها و آورده مردم برای اشتغال عملیاتی شود و دراین تفاهمنامه ۴۰۲ شهرستان و ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستا تحت پوشش طرح‌های اشتغالزایی قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: ۶۰ درصد این بودجه برای اشتغالزایی در سال ۱۴۰۱ و ۴۰ درصد باقیمانده هم در سال ۱۴۰۲ اجرایی خواهد شد.
نوروزی با اشاره به وقوع سیل اخیر در کشور گفت: بنیاد برکت حمایت ویژه‌ای از سیل زدگان خواهد داشت و در قدم اول قول دادیم ۲ هزار رأس دام سالم بین روستاییان سیل‌زده توزیع کنیم.
وی تصریح کرد: با اقدامات اخیر توانسته‌ایم از ۲۰۰ هزار مهاجرت معکوس روستاییان به شهر‌ها جلوگیری کنیم.
در همین راستا مدیرعامل بنیاد برکت نیز با بیان اینکه بزرگ‌ترین تفاهمنامه ایجاد اشتغال با بانک‌های کشور به امضا رسیده است، گفت: در سال جاری و سال آینده قرار است اشتغال پایدار مدنظر با رقم ۴۰هزار میلیارد تومان ایجاد شود که میلیون‌ها نفر از روستاییان و افراد مستضعف جامعه از آن نفع می‌برند.
محمد ترکمانه افزود: افراد مدنظر برای بهره‌مندی از مفاد این تفاهمنامه توسط یک شبکه متخصص شناسایی می‌شوند تا اشتغال پایدار با عملیاتی کردن بخش‌های مختلف این تفاهمنامه صورت گیرد.
وی تأکید کرد: تمام پروژه‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در سامانه بنیاد که به سیستم بانکی هم متصل است به صورت به روز پایش می‌شود و عموم مردم می‌توانند با جست‌وجوی نام شهر یا روستا تعداد پروژه‌های فعال، تسهیلات ارائه شده، نام تسهیل‌گر پروژه و مشخصات کامل آن را مشاهده نمایند.
در همین رابطه وزیراقتصاد نیز گفته بود تفاهم ۴۰ هزار میلیاردی برای ایجاد اشتغال توسط ستاد اجرایی فرمان امام یکی از ابتکارات منحصربه فرد در سال‌های اخیر است، ویژگی طرح‌های برکت، پایش مرتب و آنلاین رسیدن تسهیلات به هدف و پیگیری مشاغل ایجادشده و حمایت از کارآفرینان است و وام‌ها هدر نمی‌رود.
سیداحسان خاندوزی افزود: ما با همکاران خود در شبکه نظام بانک‌های دولتی و خصوصی این برنامه‌ریزی را داشته و داریم که نظام مالی کشور به سمت تأمین مالی تولید و نیاز‌های خرد خانواده‌ها تغییر ریل دهند و تسهیلات خرد منجر به اشتغالزایی و توسعه پروژه‌های پیشران شوند نه اقدامات غیرمولد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار