ساخت ۲۵۰ مرکز بهداشتی و درمانی برکت در مناطق محروم
کد خبر: 1098863
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004brb
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام نسبت به ساخت ۲۷۵ مرکز بهداشتی و درمانی در مناطق محروم کشور تعهد دارد که با ساخت ۳۰ مرکز جدید تعداد مراکز بهداشتی و درمانی را به ۲۵۰ مرکز می‌رساند.
زهرا قاسمی

مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام اینکه با ساخت ۳۰ مرکز جدید در سال‌جاری، تعداد مراکز بهداشتی و درمانی برکت تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۲۵۰ مرکز می‌رسد، گفت: این مراکز بهداشتی و درمانی شامل خانه و مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، آزمایشگاه، پایگاه اورژانس، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت و... می‌شوند.
به گفته محمد ترکمانه، این بنیاد نسبت به ساخت ۲۷۵ مرکز بهداشتی و درمانی در کشور تعهد دارد که تا به امروز ۲۳۰ مرکز به بهره‌برداری رسیده و افتتاح شده است. ترکمانه یادآور شد: ۶۵۰ منطقه روستایی تحت پوشش طرح‌های بهداشتی و درمانی بنیاد برکت قرار دارند و سهم بنیاد برای ساخت مراکز تعهد شده، یک‌هزارو ۳۰۰ میلیارد ریال است. وی با اشاره به ساخت مراکز بهداشتی و درمانی برکت در مناطق محروم و روستایی ۲۱ استان بیان کرد: استان‌های سیستان وبلوچستان، خوزستان و لرستان بیشترین سهم را از پروژه‌های بهداشتی و درمانی برکت به خود اختصاص داده‌اند. مدیرعامل بنیاد برکت یادآور شد: مراکز بهداشتی و درمانی برکت براساس اعلام نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و براساس شاخصه‌های سلامت این وزارتخانه در مناطق روستایی و کم‌برخوردار کشور ساخته می‌شوند. ترکمانه تأکید کرد: بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، اجرای و تکمیل پروژه‌های بهداشتی و درمانی را در مناطق محروم و روستایی کشور دنبال می‌کند.
مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح اقدامات جدید این بنیاد در حوزه عمرانی گفت: امسال تکمیل و ساخت ۱۰ هزار پروژه عمرانی و زیربنایی را در مناطق روستایی و محروم سراسر کشور در دستور کار داریم که تا پایان سال به بهره‌برداری کامل خواهند رسید. وی ادامه داد: این طرح‌ها در ۳۱ استان کشور اجرا می‌شوند و ۴ هزارو ۵۰۰ روستا تحت پوشش فعالیت‌های بنیاد در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی قرار دارند.
ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت نسبت به ساخت و تکمیل حدود ۵۷ هزار پروژه عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آبرسانی در مناطق محروم و روستایی کشور تعهد دارد که از این تعداد، بیش از ۴۲ هزار طرح را تکمیل و به بهره‌برداری رسانده است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، مجموع سهم این بنیاد برای ۵۸ هزارو ۷۰۰ پروژه عمرانی و زیربنایی تعهد شده بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد ریال است که تاکنون ۲۱ هزارو ۸۰۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار