منتظر تصمیمات سخت دولت در گلوگاه‌های فساد هستیم
کد خبر: 1089557
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZRV
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به سخنان رئیس‌جمهور در خصوص تصمیم سخت برای مقابله با فساد
آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان، در سخنانی در روز شنبه که از صفحه توئیتری منتسب به او نیز منتشر شد، بیان داشت: «قرار است در کشور تصمیم‌های سختی بگیریم، شاید برخی موافق نباشند، اما این نگاه نقادانه ما را به افق روشنی که پیش روی اقتصاد است رهنمود می‌کند

آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان، در سخنانی در روز شنبه که از صفحه توئیتری منتسب به او نیز منتشر شد، بیان داشت: «قرار است در کشور تصمیم‌های سختی بگیریم، شاید برخی موافق نباشند، اما این نگاه نقادانه ما را به افق روشنی که پیش روی اقتصاد است رهنمود می‌کند. به دولت آمده‌ایم تا بستر فسادزا را اصلاح کنیم تا اصلاً پرونده‌ای ساخته نشود که قوه‌قضاییه مجبور به پیگیری باشد.» این سخنان با واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه بود. در ابتدا برخی آن را تصمیماتی سخت در حوزه حکمرانی دانستند، اما پس از انتشار متن کامل صحبت‌ها مشخص شد که تصمیمات سخت برای مقابله با فساد است. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران به بیانات رئیس‌جمهور مرور شده است.
سیدپویان حسین‌پور:
دیدم که جمله‌ای از قول آقای رئیسی و با مضمون لزوم اتخاذ تصمیمات سخت در عرصه اقتصاد، از صبح در حال دست به دست شدن در کانال‌های خبری است که موجب ابهام شده. اصل صحبت را خواندم. منظور تصمیمات سخت برای برچیدن بستر‌های فسادزاست و تیتر خبر منتشره یکی از خبرگزاری‌ها ایهام داشته است...
حسام‌الدین آشنا:
تجربه! اگر امروز تصمیمات سخت نگیرید، فردا باید به سؤالات سخت پاسخ دهید.
مهدی عرفاتی:
وقتی رئیس‌جمهور از اراده قوی دولت برای مقابله با رانتخواران در عرصه خصوصی‌سازی خبر می‌دهد و از آن به عنوان «تصمیم سخت» یاد می‌کند، کاملاً قابل درک است که ‎مفسدان برای انحراف ‎افکارعمومی دست به کار شوند. شایعات را جدی نگیرید
یوسف زراعت کیش:
منتظر تصمیمات سخت دولت در عرصه مالیات، نظام بانکداری، گمرک، صنعت نفت، گاز و پترشیمی هستیم. گلوگاه‌های فساد را باید فشرد. ‎#رانت ‎#ارز_ترجیحی ‎#فساد ‎#گلوگاه_فساد ‎#پتروشیمی ‎#نفت ‎#صنعت_نفت ‎#گاز ‎#صنعت_گاز ‎#صنعت_پتروشیمی
محمد فاضلی:
آقای رئیسی: «قرار است در کشور تصمیم‌های سخت بگیریم. اشکال ندارد برخی با ما موافق نباشند. نگاه نقادانه اشکالی ندارد و ما را به افق پیش‌روی کشور رهنمود می‌کند.» پیش از اقدام، سه نوع گزارش را منتشر کنید: فهرست، تحلیل سیاستی، و ارزیابی تأثیرات اقتصادی و اجتماعی تصمیمات سخت.
کیان مهزاد:
تصمیم سخت آیت‌الله رئیسی درباره فساد حرف کاملاً درست و به‌جایی است، اما الزاماتی دارد: ۱-پیوست رسانه‌ای و اقناع افکار عمومی (نباشد که مفسدان برای زمین زدن تصمیمات سخت با شانتاژ رسانه‌ای مانع شوند.) ۲- شفاف‌سازی و انتشار مطالعات کارشناسی. (مبادا طرحی عملیاتی شود که بعد خودش منشأ فساد شود.)
عباس میرزاجانی:
تصمیم سخت اصلی یعنی قطع چاپ پول. تا این چرخه چاپ پول به راه است هم رانت داریم، هم تورم و هزار بدبختی دیگر. یک بار مثل فرانسوی‌ها باید خورد کنیم این دستگاه‌های چاپ بدبختی ملت را.
فرشته ناصری:
اگر تصمیمات سخت در مقابله با فساد برای مردم شفاف‌سازی نشود و مردم با آن همراه نشوند مطمئناً به شکست می‌انجامد. بخشی از مردم‌سازی دولت هم همین است. یعنی مردم همراه دولت در تصمیمات سخت باشند. آقای رئیسی جدی به قرارگاه رسانه‌ای برای تصمیمات سخت بیندیشید.
سیدناصر حسینی پور، نماینده گچساران:
‏افکار عمومی در این شرایط سخت نیازمند آرامش است، لذا مسئولان باید در بیان موضوعات دقت نظر داشته باشند. اگر منظور آقای رئیسی از اتخاذ تصمیم سخت مبارزه با فساد و قطع دستان سودجویان و غارتگران منابع ملی است، نام این اقدام «تصمیم سخت» نیست؛ نام دقیق‌اش «تصمیم درست» است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار