کد خبر: 1077518
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
قالیباف در دیدار اعضای ستاد مرکزی دهه فجر:
این موضوع بسیار مهم است که بین مجموعه قوا هماهنگی و همدلی وجود دارد، اما همیشه تأکید دارم این هماهنگی لازم است، اما کافی نیست. زمانی هماهنگی‌ها مؤثر می‌شود که منجر به هم‌افزایی شود و مردم به عنوان تنها ذی‌نفعان این هم‌افزایی باید در زندگی خود اثرات آن را مشاهده کنند.

این موضوع بسیار مهم است که بین مجموعه قوا هماهنگی و همدلی وجود دارد، اما همیشه تأکید دارم این هماهنگی لازم است، اما کافی نیست. زمانی هماهنگی‌ها مؤثر می‌شود که منجر به هم‌افزایی شود و مردم به عنوان تنها ذی‌نفعان این هم‌افزایی باید در زندگی خود اثرات آن را مشاهده کنند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته در دیدار اعضای ستاد مرکزی دهه فجر گفت: «اگر گذشته را تصور کنیم این انقلاب دینی و مردمی در زمانی شکل گرفت که دنیا بدون هیچ استثنایی کاملاً بین دو قطب شوروی سابق و امریکا تقسیم شده بود و هیچ اتفاق سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی در دنیا شکل نمی‌گرفت الا اینکه به یکی از دو ابرقدرت وقت تکیه کرده باشد. امام خمینی (ره) عظمت و قدرت دین و مردم را در آن مقطع از زمان نشان داد که مصداق عدم تبدیل و تحویل سنت‌های الهی بود و اینجا نشان داد که سنت‌های الهی همیشه پابرجا، جاری و ساری هستند.»
وی با بیان اینکه این انقلاب با تکیه بر ایمان به سنت‌های الهی و مردم پیروز شد و برای تداوم آن نیز مردم اساس کار هستند، تصریح کرد: «امام (ره) به راه خود ایمان داشت و هیچ زمانی یک لحظه عقب‌نشینی نکرد، ایشان همواره برای مردم اهمیت قائل می‌شد. در شرایطی طی ۴۳ سال شاهد عظمت ایران و بقای جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم که هر کدام از توطئه‌هایی که برای انقلاب رخ داد و هر روزه انجام می‌شود و همه دشمنان تلاش می‌کنند کفایت می‌کرد تا یک کشور و حکومت را ساقط کند. این نشان‌دهنده عظمت مردم، اسلام، دین و رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است.»
رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه دشمنان ما دین را هدف قرار داده‌اند، عنوان کرد: «برای انقلابی بودن، حزب‌اللهی بودن، خدمتگزار مردم بودن و خدمت به مردم و به معنای واقعی سرباز ولایت بودن باید کارآمدی دین در اداره جامعه را به نمایش بگذاریم و این مهم‌ترین وظیفه انقلابی و دینی ما محسوب می‌شود و اگر این شعار را بدهیم و به آن عمل نکنیم آب به آسیاب دشمن ریخته‌ایم. این موضوع بسیار مهم است که بین مجموعه قوا هماهنگی و همدلی وجود دارد، اما همیشه تأکید دارم این هماهنگی لازم است، اما کافی نیست. زمانی هماهنگی‌ها مؤثر می‌شود که منجر به هم‌افزایی شود و مردم به عنوان تنها ذی‌نفعان این هم‌افزایی باید در زندگی خود اثرات آن را مشاهده کنند. باید به قدری به‌روز حرکت کنیم که جوان دهه هشتادی که از آغاز انقلاب فاصله دارد، نه تنها در یک روز بلکه در طول سال در این مسیر حرکت کند.»
قالیباف با بیان اینکه بسیاری از اوقات نیازمند این هستیم که تبلیغات عینی در سطح شهر، روستا و جاده‌ها انجام دهیم و کشور‌های دنیا در این حوزه تجربیات خوبی دارند، تصریح کرد: «تهران ام القرای جهان اسلام و مرکز تشیع است، این شهر باید با نوع رنگ خود با مردم دنیا حرف بزند و روز عزاداری و جشن آن باید مشخص باشد و این خیزش باید به صورت مردمی انجام شود. در برخی از کشور‌های دنیا در روز جشن ملی، مردم پرچم کشور را بر سردر خانه‌ها نصب می‌کنند، ما می‌توانیم خلاقانه‌تر کار‌ها و کارآمدی‌ها را در ابعاد مختلف پیش ببریم.»
رئیس نهاد قانونگذاری کشور با اشاره به اینکه از جهت ساختاری این شورا، شورای هماهنگی است تأکید کرد: «مهم‌ترین نقش این شورا باید هماهنگ کردن و ایفای نقش قرارگاهی باشد که ظرفیت‌های متفاوت مردمی، نهاد‌های دولتی و غیردولتی و بخش‌های خصوصی و عمومی را هم جهت به سمت جلو هدایت کند و این اقدامات باید در طول سال انجام شود، زیرا مناسبت‌های متعددی وجود دارد، اینگونه اقدامات می‌تواند نرم افزار و پلتفرم خاص خود را داشته باشد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار