امکان پرداخت بدهی شهرداری از طریق بورس
کد خبر: 1076984
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WAi
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲

شهرداری با همکاری بازار سرمایه برای تأمین مالی، شفافیت و مولد‌سازی دارایی‌های خود مخصوصاً در املاک و اموال غیر منقول از سازوکار بورس استفاده می‌کند.
به گزارش صدا وسیما: معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران افزود: در گذشته فروش از طریق مزایده بود که ۵/۱ تا دو ماه طول می‌کشید و اگر مورد استقبال قرار نمی‌گرفت بازهم تا دوماه طول می‌کشید. ضمن اینکه شفافیت در آن حداقلی است. اما در بازار سرمایه و بورس نهاد نظارتی قوی از سه قوه حضور دارند و در هفت روز این عرضه اتفاق می‌افتد.
ابوالفضل فلاح اضافه کرد: با استفاده از سازوکار بازار سرمایه می‌توانیم حواله غیر نقد پیمانکار را به عنوان آورده نقدی پیمانکار بپذیریم و پیمانکار‌های ما نیز می‌توانند وارد شوند و طلب خود را دریافت کنند.
معین محمدی‌پور رئیس اداره مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران نیز گفت: بورس کالای ایران از تابستان سال گذشته این امکان را فراهم کرده که املاک در آن عرضه شود. امیدواریم با شهرداری این گام بزرگ را برداریم که البته تا اینجای کار شهرداری چابک و خوب عمل کرده و می‌توانیم این هفته پذیرش و تا یک هفته تا ۱۰ روز آینده شاهد عرضه آن باشیم.
محمدی‌پور افزود: تسویه املاک می‌تواند از طریق تسویه مطالبات شهرداری اتفاق بیفتد. در این روند، حراج به صورت آنلاین و شفاف صورت می‌گیرد و کسی که برنده حراج می‌شود اگر مطالباتی از شهرداری داشته باشد می‌تواند بخشی از مطالبات را از طریق قیمت ملک انجام دهد و تهاتر ارزش اصلی خود را پیدا می‌کند.
وی گفت: همچنین فرصت بازدید برای متقاضیان فراهم می‌شود و این زمان اطلاع‌رسانی می‌شود و به صورت آزاد همه می‌توانند به حراج ورود کنند. مدت حراج نهایتاً هفت روز است و اگر شرکت کننده‌ای در حراج وجود نداشته باشد این حراج تمدید می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار