بهره‌برداری از مجموعه رادیو انکولوژی و کموتراپی بیمارستان قلب شهید مدنی تبریز
کد خبر: 1073004
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004V8W
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
به گفته مدیر مرکز آموزشی و درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز مجموعه درمانگاهی و کموتراپی این بیمارستان به‌عنوان یکی از مجهزترین و کامل‌ترین مراکز رادیوانکولوژی کشور آماده ارائه خدمات به بیماران شمالغرب کشور است.

به گفته مدیر مرکز آموزشی و درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز مجموعه درمانگاهی و کموتراپی این بیمارستان به‌عنوان یکی از مجهزترین و کامل‌ترین مراکز رادیوانکولوژی کشور آماده ارائه خدمات به بیماران شمالغرب کشور است.
سیامک کاشفی‌مهر مدیر مرکز آموزشی و درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز گفت: مجموعه واحد‌های انکولوژی این بیمارستان با بهره‌مندی از چهار دستگاه شتاب‌دهنده خطی و توموتراپی، ۱۴تخت انکولوژی VIP و ۱۵ تخت کموتراپی سرپائی و هفت درمانگاه تخصصی در فضایی به مساحت تقریبی ۵ هزار مترمربع در حال ارائه خدمت به بیماران منطقه است. وی با اشاره به اینکه این مجموعه با بهترین استاندارد‌ها احداث و آماده‌سازی شده است، افزود: فاز نخست این مجموعه که بخش شیمی درمانی بستری و بونکر شتاب دهنده الکتا بود، از سوی خیر بزرگوار قصاب عبدالهی، با هزینه بیش از ۱۰۰ میلیارد راه‌اندازی شد. مدیر مرکز آموزشی و درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز ادامه داد: در فاز دوم دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بازسازی بونکر توموتراپی و خرید و نصب دو دستگاه بسیار پیشرفته شتابدهنده خطی الکتا و توموتراپی که ارزش ریالی آن اکنون بیش از ۳ هزار میلیارد ریال می‌رسد، ارائه خدمات فوق تخصی و پیشرفته درمان بیماران سرطانی را آغاز کرده است. کاشفی‌مهر گفت: در فاز سوم این مجموعه بیش از ۵۰ میلیارد ریال از طریق خیرین به شکل منابع نقدی و غیرنقدی تأمین و صرف احداث و تجهیز درمانگاه‌های تخصصی و بخش شیمی درمانی سرپایی شده است. وی افزود: اکنون بخش شیمی درمانی سرپائی با ۱۵ تخت و هفت درمانگاه تخصصی رادیوانکولوژی در فضایی به مساحت حدود ۷۰۰ متر مربع روزانه به حدود ۲۵۰ بیمار سرطانی در درمانگاه‌ها و بخش سرپائی خود خدمت ارائه می‌کند. مدیر مرکز آموزشی و درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز یادآور شد: این مرکز درمانی با تأسیس مؤسسه رسمی خیریه و با جلب مشارکت خیرین و جذب و هزینه منابع و کمک‌های تأمین شده را تسهیل کرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار