تحقیقات دوباره درباره پرونده نوزاد ۱۷ ماهه
کد خبر: 1068995
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004U5r
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

 

جلسه رسیدگی به پرونده مرد افغان که به اتهام تعرض و قتل دختربچه ۱۷‌ماهه‌اش بازداشت شده برای انجام تحقیقات بیشتر نیمه‌تمام ماند.
به گزاش جوان، اسفند‌سال گذشته کارکنان یکی از بیمارستان‌های جنوب تهران به پلیس خبر دادند که نوزاد ۱۷‌ماهه‌ای به طرز مرموزی فوت شده است. وقتی مأموران در محل حاضر شدند مشخص شد که چند روز قبل مردی افغان نوزاد دختر ۱۷‌ماهه‌اش را به بیمارستان منتقل کرده است. پزشکان بعد از اولین معاینه اعلام کرده بودند که روی بدن طفل آثار خراش و جود دارد و کودک مورد آزار قرار گرفته است. بعد از به دست آمدن این اطلاعات مادر طفل مورد تحقیق قرار گرفت.
او گفت: من و شوهرم چند سال قبل از افغانستان به ایران آمدیم. ما صاحب پنج فرزند بودیم که حالا یکی از آن‌ها فوت شده است. چند روز قبل من برای خرید از خانه بیرون رفتم و از شوهرم خواستم مراقب نوزادمان باشد. وقتی برگشتم گفت که حال بچه بد شده که او را به بیمارستان منتقل کرد. در شاخه دیگری از تحقیقات پدر نوزاد به عنوان مظنون بازداشت شد.
او در اولین بازجویی‌ها اعتراف کرد که در نبود همسرش نوزاد را اذیت کرده است. همزمان با ادامه تحقیقات جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و کارشناسان وجود آثار خراش در نقاط مختلف بچه را تأیید کردند. پزشکی قانونی علت فوت را هم عفونت ریوی اعلام کرد. با کامل شدن بررسی‌ها بازپرس مرد افغان را به اتهام قتل و تعرض به طفل مجرم شناخت و پرونده برای بررسی به شعبه‌پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع داد.
روز گذشته متهم وقتی مقابل هیئت قضایی قرار گرفت اتهامش را انکار کرد و گفت گاهی همسایه‌ها بچه را به خانه‌شان می‌بردند و شاید آن‌ها به طفل تعرض کرده باشند. از آنجا که پزشکی قانونی علت فوت را عفونت ریوی اعلام کرده‌بود دادگاه از بیمارستان خواست اعلام کند که براساس چه استدلالی گزارش داده بود که علت فوت بچه تعرض بوده‌است، بنابراین ادامه رسیدگی به پرونده به روز دیگری موکول شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار