آقای روحانی! از پیامبر مسئولیت‌پذیری و مردم‌داری بیاموزید
کد خبر: 1066500
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TRc
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به تازه‌‌ترین توئیت‌های حسن روحانی

حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین ایران، در توئیتی به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) نوشته است:‌ «به اوج رساندن زیبایی‌های اخلاقی، هدف اصلی پیامبر(ص) بود. عفو فراگیر او، عامل فتح پایدار و رحمت گسترده‌اش موجب جذب حتی مخالفان گردید. در آیین او، قدرت در خدمت اخلاق بود نه آنکه اخلاق و دین، نردبان قدرت شوند. در نگاه پیامبر، هدف وسیله را توجیه نمی‌کرد؛ عدالت‌خواهی مجوز سلب آزادی نبود و ادعای حق‌طلبی، راه تندخویی و قانون‌شکنی را نمی‌گشود. او که در برابر ستمگران شجاعانه به جهاد می‌ایستاد، همواره در برابر حقوق مردم، سر تواضع فرود می‌آورد. مدعیان اسلامیت را با ترازوی اخلاق باید سنجید.» کاربران شبکه‌های اجتماعی ضمن واکنش به این توئیت‌‌ها از روحانی خواستند پیش و بیش از صحبت از هر چیز پاسخگوی عملکرد خود باشد یا حداقل حرف‌‌هایی بگوید که خود عامل بدان‌‌ها بوده است. در ادامه بخش‌‌هایی از واکنش‌های کاربران را بخوانید.

سیدعلیرضا آل‌داود:
شما که اسطوره اخلاق، هدف وسیله را توجیه کردن، قانون‌شکنی، بگیر و ببند و مهر محرمانه زدن روی همه نامه‌ها بودید... در برابر ستمگران خندان و در برابر دوستان عبوس و بداخلاق و... خوب است یک سوزن به خودتان هم بزنید و از پیامبر اعظم(ص) فقط صاحب لباس ایشان نباشید...

عبدالله گنجی:
جناب آقای روحانی می‌خواهید پوستین روشنفکری بپوشید و به جمهوری اسلامی اظهار طعنه و کنایه کنید صلاح با خودتان. اما تو را خدا این پیامبر را بگذارید برای ما باقی بماند. شما در یک راه رفته دیده می‌شوید که نسبت قدرت و اخلاق را قبلاً به صورت میدانی اثبات یا تفسیر کرده‌اید.

حسن کریمی:
حکیمی را گفتند: «عالم بی‌عمل به چه ماند؟‌» گفت: «به زنبور بی‌عسل‌» وقتی قدرت داشتید برای اخلاق چه کردید؟ قبح دروغ که پیش‌زمینه‌ بی‌اعتمادی مردم به مردم و مردم به مسئولین شد را شکستید. اهانت‌هایی که به مردم و بزرگان کرده‌اید را شمردید؟ تحریف‌هایی که در سیره ائمه کردید چطور؟

سیدسعید لواسانی:
آقای روحانی شما این حرف‌ها را می‌زنید که نشان دادید چه وصله ناجوری نسبت به اخلاق و دین و رحمت دارید؟ هنوز طعنه‌های شما از یاد‌ها نرفته است. فقط تلاش نکنید از پیامبر رحمت(ص) خرج کنید که حنای شما رنگی ندارد.

رضاحسین محمدی:
جناب آقای روحانی! اخلاق یعنی پاسخ به عملکردتان و پافشاری بی‌جهتی که بر دوستی با غرب کردید که باعث بدبختی هزاران جوان ایرانی شد. شما بهتر است از پیامبر مسئولیت‌پذیری بیاموزید. ‌ای کاش فقط لباس پیامبر را به تن نمی‌کردید و خلق پیامبر را هم پیشه می‌کردید.

مهدی قاسم‌زاده:
با وعده‌ دروغ لغو بالمرّه تمام تحریم‌ها، کشور را در موقعیت ارّه قرار داده، منتقدینش را مُشتی بی‌سواد می‌خواند و به جهنم حواله‌شان می‌داد و حتی از کربلا و عاشورا نیز به‌خاطر اهداف سیاسی‌اش، درس مذاکره می‌گرفت اما امروز سعی دارد به بهانه میلاد پیامبر(ص) درس اخلاق بدهد و ژست روشنفکری بگیرد!

امیر پورصابری:
من آن زمان درس اخلاق گرفتم که دیدم رئیسی در 1400 بالاخره آمد و در پیاده‌رو‌ها دیوار کشید و تو این را در 96 به ما می‌گفتی... وقتی تو از اخلاق سخن می‌گویی، اخلاق را بی‌آبرو می‌کنی! زبان در کام گیر و بیش از این مفاهیم متعالی را به لجن نکش!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار