ایجاد ۷۵۰۰ شغل برکت برای زندانیان آزاد شده کشور
کد خبر: 1064753
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SzR
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از راه‌اندازی ۷ هزار و ۵۰۰ شغل برای زندانیان آزاد شده و خانواده‌هایشان در استان‌های مختلف طی سال‌جاری خبر داد.
سجاد مرسلی

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از راه‌اندازی ۷ هزار و ۵۰۰ شغل برای زندانیان آزاد شده و خانواده‌هایشان در استان‌های مختلف طی سال‌جاری خبر داد.
محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به حمایت ویژه بنیاد برکت از اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی گفت: در همین راستا، تا پایان سال ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌‍‌محور منجر به ایجاد ۷ هزار و ۵۰۰ شغل برای زندانیان آزاد شده و خانواده‌هایشان راه‌اندازی می‌شود.
وی تصریح کرد: از این تعداد تا به امروز ۵۰۰ شغل طرح به طور کامل راه‌اندازی شده که ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و ۵۰۰ نفر را به دنبال داشته است. ترکمانه با تأکید بر اجرای این طرح در سراسر کشور خاطرنشان کرد: استان‌های لرستان، خوزستان، فارس، خراسان‌جنوبی و سیستان و بلوچستان بیشترین سهم را از طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برای زندانیان آزاد شده از زندان و خانواده‌هایشان دارند.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، نه فقط زندانیان آزاد شده که خانواده‌هایشان نیز مشمول طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت هستند.
وی حجم کل سرمایه‌گذاری اشتغالزایی برای زندانیان آزاد شده را ۳ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال اعلام کرد و توضیح داد: زندانیان آزاد شده‌ای که دارای طرح توجیهی برای اشتغال هستند می‌توانند با مراجعه به مجریان و تسهیلگران بنیاد برکت در سراسر کشور نسبت به ثبت نام و ارائه درخواست خود اقدام کنند. ترکمانه ادامه داد: مشاغلی که برای این قشر آسیب‌پذیر ایجاد می‌شود، در رسته‌های تولید پوشاک، مشاغل خدماتی، پرورش دام و کشاورزی است و همچنین بیشترین مساعدت در پرداخت تسهیلات با آن‌ها می‌شود.
مدیرعامل بنیاد برکت با تأکید بر حمایت ویژه از اقشار اجتماعی در سال ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: براساس چنین راهبردی، تا پایان سال‌جاری ۲۰ هزار طرح اشتغالزایی برای این اقشار از جمله زنان سرپرست خانوار، کولبران، سوخت‌بران، معلولان، زندانیان و خانواده‌هایشان و خانواده‌های کودکان بازمانده از تحصیل راه‌اندازی می‌شود که فرصت کسب و کار برای ۶۰ هزار نفر را فراهم خواهد آورد.
وی یادآور شد: بنیاد برکت براساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان اولویت اصلی در رأس برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده است. به گفته ترکمانه، بنیاد برکت ایجاد ۷۰ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور منجر به ایجاد ۲۱۰ هزار شغل را تا پایان امسال در مناطق روستایی و محروم کشور در دستور کار دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار