افتتاح ۳ مدرسه با حضور رئیس سازمان بسیج کشور در خراسان شمالی
کد خبر: 1064008
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SnQ
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
در سفر سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور به خراسان شمالی، دو مدرسه در شهرستان شیروان و یک مدرسه به همراه یک مجموعه آبی و درمانی در شهرستان بجنورد به بهره‌برداری رسید.
محمدرضا افشاری

در سفر سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور به خراسان شمالی، دو مدرسه در شهرستان شیروان و یک مدرسه به همراه یک مجموعه آبی و درمانی در شهرستان بجنورد به بهره‌برداری رسید.

محمدنوروز قنبرزاده، مدیر مؤسسه علمی -آموزشی رزمندگان اسلام خراسان‌شمالی با اشاره به افتتاح سه مدرسه امام حسین (ع)، غدیر و کوثر در شهر‌های مختلف استان گفت: مدرسه پسرانه امام حسین (ع) در دهکده مقاومت بسیج شهرستان بجنورد قرار دارد و گنجایش ۱۵۰ نفر دانش‌آموز را داشته و مدرسه پسرانه الغدیر و دخترانه کوثر نیز در شهرستان شیروان تأسیس شده است.
وی افزود: در مدرسه پسرانه الغدیر ۱۴۸ نفر و در مدرسه دخترانه کوثر ۱۸۵ نفر دانش‌آموز تحصیل می‌کنند.
قنبرزاده در خصوص نحوه تأمین منابع مالی این مدارس نیز بیان کرد: منابع مالی تجهیز و ساخت این سه مجتمع ملی است و زمین این مدارس از منابع استانی تأمین شده است که منبع مالی مجتمع امام حسین (ع) از مؤسسه علمی- آموزشی رزمندگان اسلام و منبع مالی مدارس الغدیر وکوثر از سمت سپاه پاسداران و مؤسسه فرهنگی راهیان کوثر تأمین شده است.
به گفته مدیر مؤسسه علمی- آموزشی رزمندگان اسلام خراسان‌شمالی، در سال جاری ۲ هزار مترمربع به فضای آموزشی شهرستان بجنورد و ۴ هزار مترمربع به فضای آموزشی شهرستان شیروان افزوده شده و علاوه بر ساخت بنا حدود ۱۰ میلیارد ریال نیز به تجهیز مدارس اختصاص یافته است.
افتتاح مجموعه آبی و درمانی ۱۹ مهر
در ادامه حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در خراسان‌شمالی مجموعه آبی و درمانی ۱۹ مهر بجنورد نیز به بهره‌برداری رسید.
در همین رابطه سرهنگ اسماعیل حاتمی، مسئول معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه جوادالائمه (ع) خراسان‌شمالی با بیان اینکه مجموعه آبی و درمانی ۱۹ مهر با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین افتتاح شد، گفت: این مجموعه آبی و درمانی دارای ۴ هزار متر مربع زیربنا است و برای تکمیل آن ۲۵ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه ساخت این پروژه سه سال زمان برده، ادامه داد: اعتبارات این پروژه از ردیف اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان و اعتبارات ملی بسیج مستضعفین تأمین شده و هیچ‌گونه اعتبار استانی بابت این پروژه اختصاص نیافته است. حاتمی با تأکید بر اینکه کاربری این مجموعه ورزشی، تفریحی و درمانی است، اظهار کرد: وجود سه کاسه استخر، حمام سنتی، اتاق ماساژ، سونای بخار، سونای خشک، جکوزی، آبشار آب سرد و غار نمک از ویژگی‌های این استخر است.
مسئول معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه جوادالائمه خراسان‌شمالی با اشاره به اینکه جکوزی این استخر ۱۸ نفر ظرفیت دارد، اضافه کرد: این جکوزی یکی از بر‌ترین جکوزی‌های کشور است و وجود غار نمک در این استخر موجب تمایز این مجموعه آبی و درمانی با دیگر مجموعه‌های آبی استان شده است.
وی با تأکید بر این که غار نمک خواص درمانی دارد و کمک به پاکسازی ریه می‌کند، تصریح کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تمام تجهیزات استفاده شده در این استخر از تولیدات داخلی است و تمام مهندسین این پروژه نیز مهندسین بومی استان بوده‌اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار