اصول ما در دفاع مقدس عقلانیت توأم با تکیه به سنت‌های الهی بود
کد خبر: 1063012
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SXM
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
قالیباف در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس:
امروز اگر بقای جمهوری اسلامی را شاهد هستیم به این دلیل است که در برهه‌های مختلف به خصوص دوران دفاع مقدس با اتکا به سنت‌های الهی حرکت کرده‌ایم.

امروز اگر بقای جمهوری اسلامی را شاهد هستیم به این دلیل است که در برهه‌های مختلف به خصوص دوران دفاع مقدس با اتکا به سنت‌های الهی حرکت کرده‌ایم.
محمدباقر قالیباف ظهر سه شنبه در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در دوران نهضت امام خمینی (ره) همه پارامتر‌های مادی نشان می‌داد که اساساً انقلاب نباید پیروز می‌شد و از همان روز‌های نخست نهضت، از امام (ره) می‌پرسیدند که با کدام طرفدار و با کدام سرباز و با کدام امکانات می‌خواهید قیام کنید؟ درحالی که گفتار و رفتار امام حاکی از اعتماد و اعتقاد حقیقی ایشان به خدا و سنت‌های الهی بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اتکا به سنت‌های الهی یعنی صبر و مجاهدت در راه خدا، هرچند سخت و غیرقابل تحمل باشد، تا آنجا که صف مجاهدین و منافقین از هم جدا شود؛ البته این مسئله به راحتی که بیان می‌کنیم نیست و به راحتی به دست نمی‌آید.
وی در همین زمینه تصریح کرد: مجاهدت در دوران دفاع مقدس درحالی بود که در برهه‌ای نه فقط سیم خاردار بلکه حتی گونی برای سنگرسازی نداشتیم و سختی جنگ و فشار دشمن و آتش بعثی‌ها تاجایی عرصه را سخت می‌کرد که گاهی حتی به حفظ یک سنگر یا یک خاکریز راضی بودیم.
قالیباف با اشاره به روز‌های آغاز جنگ تحمیلی و ایستادگی مقابل دشمن در خوزستان اظهارکرد: در آن روزها، نه تنها کلاشنیکف نداشتیم، بلکه حتی اسلحه «ژ-۳» نیز بسیار کم بود و مدافعان این کشور فقط با اسلحه «ام. یک» و یا «برنو» مقابل لشگریان صدام ایستادند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در چنان شرایطی بود که رزمندگان و مجاهدان از مسیر خدا و دفاع در برابر دشمن پا پس نکشیدند و خدا به سبب این مجاهدت‌ها و صبر در آن سختی ها، به ملت ایران پیروزی در جنگ و منزلت و عزت عطا کرد. اتفاقات جنگ‌های احد، حنین، خندق و... را در آیات و روایات خوانده‌ایم و دوران دفاع مقدس را نیز با گوشت و پوست و استخوان درک کرده‌ایم بر این اساس که می‌گوییم که اگر بر سنت‌های الهی پابرجا باشیم، وعده الهی برای پیروزی، وعده‌ای صادق است. امروز اگر بقای جمهوری اسلامی را شاهد هستیم به این دلیل است که در برهه‌های مختلف به خصوص دوران دفاع مقدس با اتکا به سنت‌های الهی حرکت کرده‌ایم.
بی عرضگی مدیریتی حاصل پشت کردن به سنت‌های الهی است
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سنت‌های الهی طبق آیه قرآن نه تبدیل می‌شود و نه تحویل، خاطرنشان کرد: همان سنت‌ها و قوانین الهی امروز در عرصه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم جاری است و در این عرصه‌ها باید به همان سنت‌ها اتکا کرد. اگر از سویی شاهد بی‌عرضگی در اداره کشور و از سویی شاهد ناراحتی مردم بودیم به این دلیل است که به سنت‌های الهی پشت کردیم و می‌خواهیم زمینی عمل کنیم.
قالیباف با تأکید بر اینکه اگر در اقتصاد هم به سنت‌های الهی عمل کنیم، فراوانی‌های زیادی هست، گفت:، اما بدانیم که اگر در محیطی دروغ، ریا و ربا باشد خدا با هیچ کس عقد اخوت نبسته و در چنین شرایطی خدا به هیچ کس وعده پیروزی نداده است. همه باید به این سؤال فکر کنیم که آیا در هر بخش و قسمتی که حضور داریم و مسئولیت داریم، رفتار‌ها و باورهای‌مان شبیه رزمندگان شلمچه آسمانی است یا نه؟ و اگر چنان نیست، چه توقعی داریم که مشکلات را حل کنیم.
وی با تأکید بر اینکه در دوران دفاع مقدس، برنامه‌ریزی دقیق و عقلانیت داشتن البته با تکیه و اعتقاد به سنت‌های الهی جزو اصول ما بود، گفت: امروز در اداره جامعه هم باید با همان روش و اصول برنامه ریزی و مدیریت کنیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم. آن‌هایی که اندیشه غربی و وادادگی در مقابل غرب را در ذهن خود دارند، بدانند که عزت دنیوی و اخروی و حل مشکلات در سایه اعتقاد به سنت‌های الهی، اعتماد به مردم و تمسک به فرهنگ جهاد و شهادت و کار و تلاش به دست می‌آید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار