استمداد کارگران فولاد کوبان براي روشن ماندن چراغ کارخانه
کد خبر: 1061468
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S8S
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶
سایه شوم بيکاري، محصول به یک توافق غیر قانونی
در حالیکه در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" و تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با حمایت از تولید داخلی بسر می بریم، جمعی از کارگران شرکت فولاد کوبان اصفهان با تماس با روزنامه "جوان" از مسئولان و نهادهای نظارتی و قضایی درخواست کرده اند تا به هر نحو ممکن از تعطیلی این کارخانه جلوگیری کنند...

در حالیکه در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" و تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با حمایت از تولید داخلی بسر می بریم، جمعی از کارگران شرکت فولاد کوبان اصفهان با تماس با روزنامه "جوان" از مسئولان و نهادهای نظارتی و قضایی درخواست کرده اند تا به هر نحو ممکن از تعطیلی این کارخانه که در شهرک صنعتی اشترجان واقع است، جلوگیری کنند. به گفته آنها از کار افتادن چرخ های تولید کاخانه فولاد کوبان اصفهان که به خاطر زد و بندها و برخی زیاده خواهی ها می باشد ، می تواند تعداد زیادی کارگر که سرپرست خانواده هستند را به صورت مستقیم بیکار کرده و صدها شغل دیگر را به صورت غیر مستقیم به چالش بکشد.

 

***

 

به گزارش جوان آنلاين، طی روزهای اخیر اخباری مبنی بر احتمال تعطیل شدن کارخانه فولاد کوبان اصفهان در فضای مجازی منتشر شد.

کارخانه ای که بخشی از تولید فولاد کشور را برعهده داشته و با روشن بودن چراغ هایش  کارگران زیادی ، با سربلندی سفره خانواده هایشان را باز نگه می دارند.

اما با تماس گروهي از کارگران اين شرکت با روزنامه "جوان" علت بروز مشکلات و احتمال تعطیلی این کارخانه تشریح شد.

آنها اعلام کردند چندی قبل فردی(معلوم الحال) که خود را  فعال حوزه رمز ارز  و وارد کننده ماینر معرفی کرده بود با پیشنهاد ایجاد مزرعه رمز ارز در این کارخانه تولید فولاد که در شهرک صنعتی اشترجان اصفهان قرار دارد، به مدیرعامل وقت، وعده کسب  سود های غیر متعارف می دهد.

در ادامه این داد و ستد غیر قانونی ، این شخص اقدام به اخذ چندین فقره  چک با مبالغ هنگفت به صورت امانت می کند و بعد از مدتی با به اجرا گذاشتن آنها،  کارخانه مذکور را به مرز ورشکستگی و تعطیلی کشانده است.

حالا کارگران مانده اند و مدیر عاملی که از مجموعه منفک شده  و چک های مخدوشی که برگه شده اند تا مثل چوبی در میان چرخ های خطوط تولید قرار بگیرند.

کارگران فولاد کوبان می گویند با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهتمام به تولید و در وضعیتی که صنعت کشور با مشکلات زیادی منجمله تامین برق و حامل های انرژی   مواجه است، لازم است دستگاه های قضایی و نظارتی  به این توافق غیرقانونی  ورود کنند تا  از تعطیلی این کارخانه جلوگیری شود. همچنين  با افراد  سودجو که موجبات وارد شدن خسارات جبران ناپذیری به صنعت اين مرز و بوم می شوند نيز برخورد کنند.

با پیگیری های خبرنگار "جوان" مدیرعامل فعلی کارخانه فولاد  کوبان اصفهان، در رابطه با مشکلات پیش آمده، گفت: "بر اساس اسناد موجود در این کارخانه، شرکتی که مدعی تولید رمز ارز بوده، در سنوات گذشته سه فقره چک به صورت امانت دریافت کرده که آنها را به صورت غیرقانونی به اجرا گذاشته و این کار مشکلات زیادی برای کارخانه  و کارگران ایجاد کرده است. این در حالیست که هر گونه تولید رمز ارز بایستی با مجوز قانونی از طرف مراجع ذی صلاح صورت گیرد و این کارخانه تولیدی اصلا امکان چنین کاری را ندارد. هم اکنون نيز تمام هم و غم مسئولان و کارگران اين کارخانه در مسير توليد است و اجازه کارهاي غيرقانوني را نمي دهد.   "

وی با تاکید بر اینکه برگه شدن چک ها در مراودات بانکی و به تبع آن، تولید کارخانه نیز اخلال ایجاد کرده است، ادامه داد: "این موضوع از طریق سیستم قضایی و ستاد رفع موانع تولید در حال پیگیری است."

لازم به توضیح است پیش از این نیز اخباری مبنی بر وارد شدن صدمات جبران ناپذیر به شبکه توزیع برق کشور به خاطر استخراج رمز ارز منتشر شده بود که ضروری به نظر می رسد نهادهای قانون گذار با تصویب قوانین مناسب و بازدارنده در برخورد با  متخلفین، از وارد شدن ضربات و صدمات به کارخانه ها، صنايع، کسب و کارها، زندگي مردم و در مجموع، منافع ملی جلوگیری نمایند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار