خط و نشان دوباره «جوجه» برای نرخ مرغ!
کد خبر: 1059799
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RhX
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹

مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور از افزایش قیمت هر قطعه جوجه یکروزه به ۱۰هزار تومان خبر داد و گفت این قیمت ۵ هزار و ۸۰۰ تومان بیش از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است.
محمدعلی کمالی سروستانی در گفتگو با ایلنا با انتقاد از بی‌توجهی دستگاه‌های نظارتی بر بازار جوجه یکروزه اظهار کرد: جوجه یکروزه یکی از مهم‌ترین نهاده‌های تولید گوشت مرغ است و تغییر در قیمت یا نوسان در بازار آن می‌تواند عرضه و تأمین این کالا را دچار مشکل جدی کند.
وی ادامه داد: گرانفروشی جوجه یکروزه همراه با مشکلات تأمین نهاده‌های خوراک فشار مضاعف را بر مرغداران وارد آورده است و بسیاری به فکر ترک تولید افتاده‌اند.
کمالی سروستانی قیمت هر قطعه جوجه یکروزه در بازار را ۱۰هزار تومان عنوان کرد که ۵ هزار و ۸۰۰ تومان بالاتر از قیمت مصوب است.
وی یادآور شد: ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب هر قطعه جوجه یکروزه را ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده است. کمالی سروستانی با تأکید بر اینکه عدم کنترل واحد‌های مرغ مادری نیز جای سؤال دارد، افزود: در سراسر کشور در مجموع ۵۰۰ تا ۶۰۰ واحد مرغ مادری تولیدکننده جوجه یکروزه وجود دارد که کنترل آن‌ها با توجه به تعداد محدودشان کار سختی نیست.
وی تصریح کرد: با جوجه یکروزه ۱۰هزار تومانی هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران ۲۱ هزار تومان تمام می‌شود، در حالی که قیمت مصوب خرید از آن‌ها ۱۷هزار و ۱۰۰ تومان است.
کمالی سروستانی با بیان اینکه مرغداران به دلیل برخورد‌های شدید تعزیراتی امکان فروش مرغ بالاتر از نرخ مصوب را ندارند، افزود: اگر مرغداری اقدام به فروش مرغ بالاتر از نرخ مصوب کند علاوه بر جریمه و عدم تحویل نهاده به آن، مجوز جوجه‌ریزی نیز داده نمی‌شود.
وی همچنین از تأخیر سه چهار ماهه تحویل نهاده‌های دامی به مرغداران به رغم اعلام سهمیه در سامانه بازارگاه خبر داد که مرغداران را در سیر کردن مرغ‌هایشان دچار مشکل کرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار