رانت دولتی قاتل اصلی «تولید» در سینماست
کد خبر: 1056523
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qqh
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳
محمدحسین فرح‌بخش:
محمدحسین فرح‌بخش معتقد است که حمایت‌های رانتی دولتی قاتل اصلی تولید در سینمای ایران به شمار می‌رود و دولت به‌جای ورود به تولید باید از اکران فیلم‌ها حمایت کند.

محمدحسین فرح‌بخش معتقد است که حمایت‌های رانتی دولتی قاتل اصلی تولید در سینمای ایران به شمار می‌رود و دولت به‌جای ورود به تولید باید از اکران فیلم‌ها حمایت کند.
محمدحسین فرح‌بخش، تهیه کننده و کارگردان سینما با اشاره به اینکه همچنان معتقدم اکران فیلم‌های سینمایی برای تهیه کنندگان در حال حاضر یک ریسک بسیار بزرگ است، چراکه در حال حاضر بخش خصوصی در سینما وجود ندارد به مهر می‌گوید: مسئله این است که اکثر فیلم‌هایی که در حال حاضر در سینما اکران می‌شوند قبل از شیوع ویروس کرونا تولید شده است و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ فیلم سینمایی در نوبت اکران هستند. با توجه به شرایط موجود بسیاری از تهیه کنندگان حرفه‌ای سینما کمتر در زمینه تولید فعالیت می‌کنند و بیشتر کسانی که فیلم آماده اکران دارند، ترجیح می‌دهند اثر خود را نگه دارند تا شرایط بهتری را برای تولید فراهم کنند.
وی تأکید کرد: تنها فیلمی که طی این مدت فروش خوبی داشت، فیلم سینمایی «دینامیت» است که نزدیک سه سال پیش تولید شده است و خوشحالم که تهیه کننده این فیلم، متقاعد به نمایش این اثر سینمایی در سینما‌ها شد. معتقدم سینما طی یک ماه گذشته جانی تازه گرفته است و فکر می‌کنم از شهریورماه سینما روی مسیر اصلی خود قرار گیرد، با اکران «دینامیت»، بسیاری از کسانی که حاضر به اکران فیلم‌های خود نبودند، درحال متقاعد شدن هستند تا آثار خود را نمایش دهند.
وی با اشاره به اهمیت احیای اقتصاد سینمای ایران توضیح داد: معتقدم در این زمینه دولت باید از سینمای ایران حمایت کند، در واقع دولت باید با پرداخت حمایت‌های مالی صاحبان آثار را ترغیب به اکران فیلم‌ها کند چراکه فیلم‌ها در حال حاضر نیاز به گارانتی حداقلی برای اکران دارند، البته این را هم بگویم که این حمایت‌ها باید برای فیلم‌هایی باشد که قابلیت فروش داشته باشند. شورای صنفی نمایش در زمینه تشخیص این مسئله می‌تواند بسیار موفق باشد. فرح‌بخش افزود: معتقدم تلویزیون نیز باید دشمنی خود را با سینما تمام و از اکران با تبلیغات مناسب حمایت کند. تلویزیون باید به مردم یادآور شود که سینما جای خطرناکی نیست و با توجه به فضا، تهویه مناسب و پروتکل‌های بهداشتی که در آن رعایت می‌شود، می‌توان از این مکان‌ها به درستی استفاده کرد.
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ریشه در خون» عنوان کرد: یادآور می‌شوم که یکی از قاتلان بزرگ تولید در سینما، حمایت‌های رانتی دولتی در تولید است، دولت باید از حمایت در تولید دست بردارد، متأسفانه دولت به تولیداتی کمک می‌کند که قابلیت دیده شدن ندارند، معتقدم بنیاد سینمایی فارابی مرکز رانت‌خواری در سینماست و باید این نوع از حمایت را قطع کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار