۲۵ هزار بهره‌بردار لرستانی آموزش نوین کشاورزی دیدند
کد خبر: 1055942
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QhK
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶

معاون آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان از آموزش ۲۵ هزار بهره‌بردار کشاورز طی سال گذشته در این استان خبرداد.
نادر آزادبخت معاون آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان با اشاره به آموزش ۲۵ هزار بهره‌بردار کشاورز طی سال ۹۹ گفت: سال گذشته و با توجه به شیوع ویروس کرونا در بخش آموزش دانش‌آموزی ۳۱۰ نفر، سنجش مهارت ۳۱۰ نفر، سربازان نیرو‌های مسلح ۸۵۰ نفر، بهره‌برداران ۲۵ هزار نفر آموزش دیده و برای کارکنان نیز ۴۰دوره آموزشی و افزایش مهارتی برگزار شد.
وی افزود: در ابتدای امر آموزش مهارت‌های مقدماتی و دوم حرفه‌ای را در نظر داریم که در این زمینه سعی کردیم نیرو‌های رسمی خودمان را با توجه به علوم روز و پیشرفت‌های مربوط به رشته‌های مختلف آموزش دهیم.
معاون آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان تأکید کرد: اگر کسی توسعه یافته نباشد نمی‌تواند باعث توسعه یک منطقه شود.
زادبخت ادامه داد: برای آموزش کارکنان و کارشناسان مرکز و با هدف توسعه مهارتی سامانه آموزشی فارابی تحت عنوان SPOS را داریم که طی یک نیازسنجی کار خود را انجام می‌دهد.
وی در رابطه با اجرای طرح‌های آموزشی از سوی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان، نیز گفت: در این راستا طرح مهارت‌آموزی مددجویان کمیته امداد و زندانیان در این مرکز برگزار می‌شود.
معاون آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان با اشاره به آموزش زندانیان نیز افزود: در قالب این طرح در داخل زندان مهارت‌های مختلف کشاورزی در رشته‌های زنبور عسل، ماهیان، مرغ بومی، گیاهان دارویی و ... به زندانیان آموخته می‌شود که در آینده منجر به شغل شود.
آزادبخت ادامه داد: هدف ما از این آموزش‌ها افزایش میزان اشتغال‌آفرینی در سطح جامعه است.
وی عنوان کرد: بنابر راهبرد اصلی نظام آموزشی، آموزش به سربازان نیرو‌های مسلح نیز با نیازسنجی و با مراجعه به پادگان‌ها انجام می‌شود که در این حوزه جزو استان‌های برتر در کشور هستیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار