مهم‌ترین اولویت دولت آینده توجه به کشور‌های منطقه است
کد خبر: 1052830
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pt8
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
عضو کمیسیون امنیت ملی:

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین اولویت دولت آینده در عرصه سیاست خارجی را توجه به کشور‌های منطقه و همسایه خواند، از آن جهت که این کشور‌ها ظرفیت‌های بسیار مهمی در ابعاد تجاری، اقتصادی، سیاسی و امنیتی دارند.
فداحسین مالکی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: آقای رئیسی نگرش عمیق و تأثیرگذاری نسبت به عرصه سیاست خارجی دارند، لذا قطعاً دارای استراتژی مهمی در کلان سیاست خارجی کشورمان هستند.
وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت آینده در عرصه سیاست خارجی توجه ویژه به کشور‌های همسایه و منطقه است، به این دلیل که جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت‌های بسیار مهم تجاری، اقتصادی، سیاسی و امنیتی است که همین وضعیت در کشور‌های همسایه و منطقه وجود دارد. خوشبختانه قوی‌ترین کشور‌های منطقه از لحاظ سیاسی و اقتصادی در حوزه دایره فعالیت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، یعنی علاوه بر کشور‌هایی همچون عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه و برخی کشور‌های عربی، کشور‌های قدرتمندی همچون چین و روسیه ظرفیت‌های قابل توجهی دارند که باید نسبت به آن‌ها نگاه ویژه‌ای وجود داشته باشد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در سال‌های گذشته به دلیل گرفتاری در قضیه برجام و با کشور‌های اروپا و امریکا، نتوانستیم به خوبی از دیپلماسی استفاده کنیم و تحریم‌های به وجود آمده علیه نظام را بشکنیم.
مالکی درباره نگاه به کشور‌های اروپایی و امریکایی اظهار کرد: قطعاً سیاست بر اساس منافع ملی خواهد بود، تعاملات‌مان با دنیا براساس منافع ملی است، این نگاه می‌تواند این پیام را به غربی‌ها و امریکا داشته باشد که فرسایشی شدن مذاکرات وین و برجام قابل قبول نیست؛ موضوعی که به نظر می‌رسد مدنظر آقای رئیسی هم است، لذا باید تلاش شود هر چه سریع‌تر پرونده به نفع جمهوری اسلامی و ملت ایران رقم بخورد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار