وزارت جهاد کشاورزی: هیچ گزارشی از کمبود مرغ در استان‌ها نداریم
کد خبر: 1050523
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PHv
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲

سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید مرغ به اندازه نیاز کشور بوده و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد، گفت: وزارت جهادکشاورزی وظیفه تولید و تأمین مرغ را بر عهده دارد و نظارت بر بازار و برخورد با گرانفروشی وظایف سایر دستگاه‌های مربوطه است.
حسن عباسی معروفان در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه نیاز روزانه کشور به مرغ حدود ٧هزار تن است و اگر این عدد را در ۳۶۵ روز سال ضرب کنیم، به عددی حدود ۲میلیون و ٥٠٠ هزار مرغ خواهیم رسید، گفت: این ٧هزار تن مرغ در بیش از ۲۲ هزار مرغداری کشور زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی تولید می‌شود. همچنین سازمان دامپزشکی نیز بر کشتار نظارت و آمار مرغ‌های ورودی و گوشت‌های استحصالی از آن‌ها را در اختیار دارد.
وی با بیان اینکه هیچ کمبودی در تولید مرغ وجود ندارد و تولید به اندازه نیاز کشور است، افزود: روزانه از ۳۱ استان کشور گزارش دریافت می‌کنیم که اگر کمبود مرغی مشاهده شد، سریعاً رسیدگی شود، ولی در ۱۰ روز اخیر هیچ گزارشی از کمبود مرغ در استانی نداشته‌ایم. سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: در تأمین خوراک مرغ هم کمبودی نداریم و با ارزی که بانک مرکزی تخصیص داده‌است، نهاده به طور مرتب وارد کشور می‌شود، حتی در مقایسه با سال گذشته مدت مشابه بیش از نیاز، نهاده وارد شده‌است.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا قیمت مرغ در روز‌های اخیر افزایش داشته و آیا وزارت جهاد کشاورزی اقدامی در راستای ایجاد ثبات در بازار انجام داده‌است یا خیر، گفت: وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تولید و تأمین را برعهده دارد و نظارت بر گرانفروشی و کنترل بازار باید توسط دستگاه‌های مربوطه، چون سازمان صمت، سازمان حمایت، اتاق بازرگانی استان ها، تعزیرات و بازرسی‌های اصناف انجام شود. اگر مرغ گران فروخته می‌شود باید دستگاه‌های ذی‌ربط به این مسئله ورود کنند. قیمت مرغ برای مصرف‌کننده ۲۴هزار و ٩٠٠ تومان است و باید در تمام استان‌ها رعایت شود.
عباسی معروفان تصریح کرد: در استان تهران گزارش‌هایی از عدم‌رعایت نرخ مصوب مرغ داشتیم که پس از بررسی و تأیید گرانفروشی واحد‌های متخلف به تعزیرات معرفی شدند. ضمن اینکه همیشه عده‌ای هستند که مقررات را رعایت نمی‌کنند ولی باید بدانند که قطعاً با آن‌ها برخورد‌های لازم خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار